W towarzystwie ubezpieczeniowym, u agenta, przez Internet? Gdzie kupić ubezpieczenie OC w Nowym Dworze Mazowieckim

2022-11-08 6:04:17

Zmotoryzowani mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego mogą wykupić obowiązkowe OC w dowolny sposób, korzystając z każdej dostępnej formy sprzedaży. Którą z nich wobec tego wybrać? Udać się bezpośrednio do jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, postawić na pośrednictwo agenta czy może samodzielnie zaopatrzyć się w polisę przez Internet? Rozważmy za i przeciw wszystkich tych rozwiązań.

Bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym

Najbardziej oczywistym wyjściem wydaje się pójście do zlokalizowanego w Nowym Dworze Mazowieckim oddziału jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, których wiele działa w mieście. Wystarczy przecież znaleźć najbliższy taki punkt, wykupić OC i problem z głowy. Czy jednak będzie to optymalna decyzja z finansowego punktu widzenia? Prawdopodobnie nie, ponieważ istnieje duże ryzyko, że przypadkowo wybrane, pierwsze lepsze towarzystwo zaproponuje Ci mało konkurencyjną ofertę. Dlatego gdy kupujesz polisę dla auta nabytego za gotówkę albo w kredycie czy poszukujesz ubezpieczenie samochodu w leasingu, koniecznie sprawdź wiele ofert.

Ryzyko kupowania OC w losowo wyselekcjonowanej firmie wynika zatem z możliwości przepłacenia. Istnieje bowiem duża szansa, że w jednym czy nawet wielu konkurencyjnych towarzystwach czeka na Ciebie atrakcyjniejsza polisa, jednak aby się tego dowiedzieć, musisz wyliczyć składkę w każdej z nich. Jak to zrobić? Pozwalają na to dwie metody, które opisujemy poniżej – wizyta u agenta ubezpieczeniowego i obliczenie jej w kalkulatorze OC AC na kalkulator-oc-ac.auto.pl. Zacznijmy od tego pierwszego sposobu.

U agenta ubezpieczeniowego

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż kupowanie polisy bezpośrednio w przypadkowo wybranym towarzystwie jest zdanie się na pomoc agenta ubezpieczeniowego. Powinna to jednak być osoba, która zajmuje się sprzedażą OC różnych marek, a nie reprezentuje jedną, określoną firmę. Jej zadaniem jest szybkie wyszukanie dla klienta najkorzystniejszej cenowo oferty, do czego wykorzystuje specjalny kalkulator ubezpieczeniowy, który działa na zasadzie podobnej jak porównywarka https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/.

Wystarczy zatem podać agentowi informacje z dowodu osobistego i rejestracyjnego, aby na tej podstawie dowiedzieć się, która z aktualnie działających na polskim rynku firm ubezpieczeniowych ma dla Ciebie najlepszą ofertę. Co ważne, takie usługi są całkowicie darmowe i nie wiążą się z wyższą składką czy koniecznością opłacenia prowizji. Również znalezienie w Nowy Dworze Mazowieckim agenta specjalizującego się w sprzedaży polis wielu towarzystw jest bezproblemowe. Przy okazji możesz też dobrać dodatkowe ubezpieczenia, np. assistance za granicą.

Samodzielnie przez Internet

Ostatnia możliwość, która jest dostępna dla kierowców z całej Polski, nie tylko z Nowego Dworu Mazowieckiego, to samodzielne znalezienie i wykupienie OC przez Internet. W tym przypadku należy stosować się do wszystkich wymienionych powyżej wskazówek, a więc najpierw porównać wysokość składki w wielu towarzystwach, a następnie wybrać najtańszą ofertę.

Niezależnie od tego, które z zaprezentowanych rozwiązań wybierasz, koniecznie pamiętaj o wykupieniu OC na czas. Jeżeli tego nie zrobisz, nie tylko możesz otrzymać wysoką karę finansową (nawet ponad 6000 zł!), ale dodatkowo w razie spowodowania przez Ciebie kolizji, stłuczki czy wypadku za powstałe szkody zapłacisz z własnej kieszeni. To efekt nałożenia regresu ubezpieczeniowego, o którym przeczytasz więcej na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/regres-ubezpieczeniowy-jak-dziala/.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…