W niedzielne popołudnie wszyscy dla Kajtka

2017-02-27 2:50:10
26 lutego w Centrum Handlowym HIT w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się charytatywny koncert dla chorego Kajetana Wąsiewskiego.
ADAM BALCERZAK: a.balcerzak@nowodworski.info

Kajetan Wąsiewski to 15-letni bohater, który walczy ze złośliwym nowotworem kości – mięsakiem Ewinga. Przed Kajtkiem kolejne bolesne badania, chemioterapia, skomplikowana operacja, założenie endoprotezy, radioterapia oraz przeszczep szpiku kostnego. Wszystko to niestety kosztuje. Dlatego też w Nowym Dworze Mazowieckim postanowiono zorganizować cykl imprez, podczas których zbierane są i będą pieniądze na leczenie chłopaka.

Jedna z pierwszych takich imprez miała miejsce w minioną niedzielę w Centrum Handlowym HIT. Już od samego rana w nowodworskiej galerii rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na leczenie Kajetana. Na wybudowanej scenie w centralnej części galerii wystąpili między innymi: Acoustic Duo Kacper and Damian Band, Trio muzyczne – Marek Dąbrowski, Zbyszek Jankowski, Czarek Mięziński – Antony Moon, Arleta Lemańska, Barrio Loco, Carlo “Bitboxer”. Gwiazdą wieczoru był Rafał Brzozowski. Zaraz po jego występie przyszedł czas na koncert specjalny “The Voice of Nowy Dwór”, w którym wzięli udział i ZAŚPIEWALI: Magdalena Biernacka – starosta powiatu nowodworskiego z mężem, Jacek Kowalski – burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego z żoną, Agnieszka Kubiak-Falęcka – radna nowodworska z córką, Mariusz Dudek – stowarzyszenie Nowodowrscy.pl wraz ze wszystkimi dziećmi zgromadzonymi w galerii oraz Janusz Mikuszewski – zastępca burmistrza Nowego Dworu, który wywarł ogromne wrażenie na publiczności piosenką Lombardu “Przeżyj to sam”. Trzeba przyznać, że p. Mikuszewski to prawdziwe zwierzę sceniczne. Kto wie, być może po tym wykonie ruszy w trasę koncertową. Publiczność była zachwycona!

W CZASIE TRWANIA IMPREZY UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ PONAD 25 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Podczas całej imprezy odbyły się również: performance grupy teatralnej Hurragram z Nowodworskiego Ośrodka Kultury, licytacje, loteria fantowa oraz wiele innych atrakcji.

To nie koniec akcji dla Kajetana. Zapraszamy do śledzenia strony “Kajtkowesos” na Facebooku. Tam sukcesywnie pojawiać się będą najnowsze informacje na temat działań. Na naszym profilu na YouTube natomiast, znajdują się filmiki, na których możecie Państwo obejrzeć jak śpiewają nasi rządzący.

AB

 

 

 

 

Comments

comments

1 komentarz

  1. zatroskana odpowiedz

    Kiedy wreszcie będzie mnożna skorzystać z siłowni i ścianki wspinaczkowej na hali na OM???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *