Uwaga! Oszustka grasuje w gminie

2017-07-04 12:00:14

Na terenie gm. Pomiechówek już jakiegoś czasu można spotkać kobietę, która pieszo, z wielkim poświęceniem przemierza wiejskie drogi, dróżki i bezdroża. Wszystko po to, aby trafić do każdego tzw. “kwalifikującego się”, spisać jego dane, zapoznać się z sytuacją materialną i rodzinną oraz przyjąć opłatę rejestracyjną.

W związku z poprawą finansów państwowych, rząd zdecydował o przekazaniu każdemu emerycie czy renciście dodatkowej pomocy finansowej w wysokości 3 tys. złotych. Pieniądze mają być rozdysponowywane poprzez lokalne ośrodki pomocy społecznej. Gminne OPS-y już rozesłały w teren swoich pracowników. Spisują oni osoby kwalifikujące się, tworząc listę osób, którym ma być wypłacone to jednorazowe świadczenie. Można pomyśleć – bajka. Okazuje się jednak, że to niestety jest zwykłe oszustwo.

Dotarliśmy do informacji, z których wynika, że wspomniana wcześniej kobieta zaniosła już szczęśliwą nowinę do mieszkańców Goławic i Kosewa. Trafiała na uczynnych i dobrych ludzi, którzy wskazywali jej, gdzie mieszkają starsze i samotne osoby.

Tam jednak, jak się okazało, nie wszyscy byli aż tak naiwni. Ktoś wreszcie, zorientowawszy się, że to może być zwyczajne oszustwo, postanowił zadzwonić do Ośrodka Pomocy Społecznej w Pomiechówku. Dowiedział się, że jego pracownicy nic o takiej akcji nie widzą, a sprawę zgłoszono policji.

To, że takie zdarzenia miały miejsce, potwierdza w rozmowie z naszą redakcją Szymon Koźniewski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Maz.

– Na początku czerwca do dzielnicowego w Pomiechówku dotarła informacja, że do jednej z mieszkanek Cegielni Kosewo zgłosiły się osoby, które miały oferować zapomogi finansowe z opieki społecznej, polegające na wypłacie świadczeń po wcześniejszym uiszczeniu zadeklarowanej kwoty. Policjant natychmiast udał się na miejsce w celu zweryfikowania informacji – informuje rzecznik.

Jednocześnie policja apeluje do wszystkich mieszkańców, aby o podobnych sytuacjach niezwłocznie informować i mieć na uwadze, że w takich sposób mogą działać oszuści, którzy chcą wyłudzić korzyści majątkowe. Apelujemy o rozsądek!

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *