Facebook

Ustawiał mecze Świtu. Znowu może być trenerem

2017-06-21 3:00:05

Janusz Wójcik, w przeszłości skazany za ustawianie meczów piłkarskich, ponownie ma licencję trenerską. Oznacza to, że były selekcjoner może znowu pracować w zawodzie.

Przypomnijmy, Wójcik odbywał karę za działania korupcyjne w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, gdzie był trenerem w 2004 roku. We wrześniu 2012 r. za ustawianie meczów został ukarany czteroletnią dyskwalifikacją – ta kara kończyła się we wrześniu 2016 roku.

W październiku 2014 został skazany za przestępstwa korupcyjne na karę 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 5 lat oraz na karę grzywny. Orzeczono również wobec niego dwuletni zakaz pracy w roli trenera.

Teraz Wójcik może wrócić do zawodu – PZPN wydał trenerowi licencję UEFA Pro na dwa sezony.

“Zakończył się dwuletni zakaz wykonywania zawodu trenera orzeczony wobec Janusza Wójcika przez Sąd we Wrocławiu w wyroku z 9.10.2014” – poinformował na Twiterze rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski.

“Ponadto zakończyła się 4-letnia kara dyskwalifikacji za przewinienie korupcji stwierdzona orzeczeniem KD PZPN z 27.09.2012. Mając na uwadze powyższe nie było podstaw prawnych uniemożliwiających wydanie licencji trenerskiej” – dodał w uzasadnieniu.

TH/Twitter/Fot. Wikipedia

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…