Facebook
Urwany tłumik, promile i zakaz

2022-11-15 11:46:05

Kilka dni temu, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Samochód miał urwany tłumik, a 35- latek był pijany i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


W poprzednim tygodniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego obsługiwali zdarzenie na krajowej siódemce, na terenie gminy Czosnów. W pewnym momencie jeden z patroli zauważył, że w ich kierunku zbliża się osobowe audi. Spod pojazdu sypały sie iskry, a tłumik ciągnął po ziemi. Mundurowi postanowili interweniować. Zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.
Za kierownicą siedział mieszkaniec Pomiechówka. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 35- latek w wydychanym powietrzu ma 1,4 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnym rejestrze okazało się również, że pijany kierowca ma wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący przez okres 24 miesięcy. Policjanci zakazali mu dalszej jazdy, a pojazd, którym się poruszał odholowali.
Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *