Uprawa konopi w zaciszu wiejskiej zieleni

2015-10-06 7:44:21

74 krzaki konopi indyjskich odkryli policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej komendy. Krzaki zabezpieczono na działce w gminie Leoncin

Policjanci codziennie walczą z przestępczością narkotykową i wszelkimi jej przejawami. Poza zatrzymywaniem osób, które mają związek ze środkami odurzającymi, równie ważnym ogniwem pracy funkcjonariusze jest ujawnianie i eliminowanie samych upraw narkotyków.

Działania nowodworskich kryminalnych pozwoliły ujawnić i zlikwidować plantację konopi indyjskich. Tym razem zlokalizowana przez nich uprawa miała powierzchnię kilku metrów kwadratowych. Rosły na niej 74 rośliny, które nadawały się do zbioru. Działka, na której rosły, jest położona w zaciszu wiejskiej zieleni, na terenie gminy Leoncin.

Dzięki pracy policjantów, na rynek nie trafi marihuana, która miała powstać z rosnących tam roślin. Rośliny zostaną poddane ekspertyzie, a następnie zniszczone.

Mundurowi zatrzymali również podejrzanego o uprawę narkotyku. 27-letni Mariusz B. usłyszał już zarzut. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *