Facebook
Ucz się niemieckiego z blogerami & vlogerami

2017-10-25 10:24:49

Zanim zaczniesz naukę języka niemieckiego, odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego chcesz uczyć się tego języka. Jeśli odpowiesz sobie szczerze, to o wiele łatwiej będzie Ci znaleźć motywację do nauki.

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto uczyć się języka niemieckiego.

Najważniejsze z nich to:

 • możliwość kontaktowania się z wieloma osobami mówiącymi po niemiecku
 • będziesz miał większe możliwości biznesowe
 • otrzymasz swobodny dostęp do ciekawej literatury w języku niemieckim
 • poznasz bogate dziedzictwo kulturowe krajów niemieckojęzycznych

Jest wiele metod dzięki którym można doskonalić umiejętności językowe. Jedną z polecanych jest nauka niemieckiego z blogerami i vlogerami. Autorzy blogów językowych to przeważnie pasjonaci, którzy z radością dzielą się swoją pasją do języka niemieckiego.

Nauka języka niemieckiego nie będzie trudna, jeśli stopniowo zaczniesz się otaczać tym językiem z każdej strony. Czytając blogi o nauce języka niemieckiego, dowiesz się, jak to zrobić. Poniżej kilka propozycji miejsc w sieci, które warto odwiedzić, ucząc się języka niemieckiego.

 1. Blog Niemiecka Sofa – pisany przez Olę, która ukończyła filologię germańską. Na swoim blogu zaprasza do wspólnej nauki języka niemieckiego i zapewnia, że nie ma w życiu rzeczy niemożliwych. Sama jest osobą niedosłyszącą i pomimo tej niepełnosprawności zna dwa języki. Na co dzień w swojej pracy używa obydwóch języków. Język niemiecki pomagała poznać setkom ludzi, między innymi podczas webinarów. Posługiwanie się językami obcymi sprawia jej wielką przyjemność. Na swoim blogu, chce, aby również inni odczuwali miłe odczucia podczas nauki języka niemieckiego.
 2. Blog Językowy Precel – prowadzony przez Diana Korzeb. Diana prowadzi swój blog od 2013 roku. Dzieli się na nim różnorodnymi materiałami przydatnymi w nauce języka niemieckiego. Na jej blogu przeczytasz o ciekawostkach związanych z gramatyką i słownictwem niemieckim. Jest tam także dużo wiadomości o kulturze Niemiec, Szwajcarii oraz Austrii.
 3. Blog Niemiecki dla początkujących, który prowadzi z dużym zaangażowaniem Magda. Jest ona mieszkanką Hamburga. Magda pisze o tym, jak zaczęła uczyć się języka niemieckiego od którego całe swoje życie uciekała. Powstanie bloga zainicjowała chęć podzielenia się swoim doświadczeniem z innymi. Zaczęła od stworzenia Fanpage na Facebooku, a następnie zaczęła pisać bloga. Powstał on w drugiej połowie 2013 roku i jest poświęcony nauce języka od samych podstaw.
 4. Kolejnym blogiem, który posiada treści przeznaczone głównie dla tych, co rozpoczynają przygodę z językiem niemieckim, jest blog – Z niemieckim za pan brat. Prowadzi go Ania, która od 2007 roku mieszka w Niemczech i pracuje jako opiekunka osób starszych.
 5. Blog językowy – Łączy nas pasja– język niemiecki tworzy Monika. Jest ona pasjonatką języka niemieckiego od najmłodszych lat. Autorka ma doświadczenie, jako nauczycielka języka niemieckiego i lektorka.
 6. Znany blog, to blog.tyczkowski.com podzielony jest on na kategorie i podkategorie między innymi takie jak: gramatyka niemiecka, słownictwo niemieckie, komunikacja – materiały, pogotowie językowe, ciekawostki, doskonalenie zawodowe.

W nauce języka niemieckiego przydatne są również vlogi. Vlog to nic innego, jak blog, w którym główną rolę odgrywają pliki filmowe. Vlogerzy najczęściej swoje filmiki publikują na takich serwisach jak: YouTube i Dailymotion. Polecamy ciekawy artykuł na http://mojaalzacja.pl/jezyk-niemiecki-linki/.

Poniżej lista kanałów na YouTube, gdzie publikują vlogerzy zainteresowani tematyką nauki języka niemieckiego.

Niemiecki Co to kanał dla tych, co chcą pokonać problemy z językiem niemieckim. Oglądając filmiki na tym kanale, można nauczyć się języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym. Znajdziesz tam zarówno filmy o gramatyce, jak i filmy rozwijające słownictwo. Jest tam także ciekawa seria “Niemiecki w 10 minut” która może być pomysłem na bardzo szybką powtórkę z języka niemieckiego.

 • Kanał “Niemiecki w parę minut” Arka Gerlica to miejsce, na którym autor prezentuje kurs języka niemieckiego w formie krótkich filmików. Kurs przeznaczony jest
  dla osób uczących się o różnym poziomie zaawansowania. Skorzystają na tych materiałach zarówno początkujący uczniowie, jak i Ci bardziej zaawansowani. Autor vloga w przystępny sposób wyjaśnia zagadnienia związane z nauką języka niemieckiego.
 • “Niemiecki z przyjemnością” to kanał na YouTube prowadzony przez Natalię Kamysz. Autorka przekonuje, że nauka języka niemieckiego wcale nie musi być trudna. Na kanale znajdują się serię nagrań, między innymi “Poznaj podstawy języka niemieckiego w 14 dni” Na kanale znajdują się zarówno lekcje dla początkujących, jak i te dla bardziej zaawansowanych w nauce.
 • Jeśli znasz język angielski, to może zainteresują Cię również kanały w angielskojęzycznej wersji, dzięki którym będziesz pracował nad swoim językiem niemieckim, jak i szlifował znajomość języka angielskiego. Do ciekawych należą takie jak:German whit Jenny, Easy German.

Nauka z blogerami i vlogerami to dobry sposób na to, aby uczyć się w sposób przyjemny i skuteczny. Taką formę doskonalenia polecają także korepetytorzy języka niemieckiego. Listę nauczycieli i korepetytorów z całego świata znajdziesz, korzystając z wyszukiwarki na platformie edukacyjnej Preply pod adresem http://preply.com/pl/niemiecki-przez-skype. Nauka online to doskonałe wzbogacenie pozostałych form nauki niemieckiego. Platforma pomaga wybrać odpowiedniego korepetytora i porównać wszelkich dostępnych nauczycieli.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *