Trzech nietrzeźwych, w tym dwóch z zakazami

2022-09-13 3:52:51

W sobotę nowodworscy policjanci zatrzymali aż trzech pijanych kierowców. Dwóch z nich dodatkowo posiadało sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, a dodatkowo na zakazie, aż do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 10 września br., po godzinie 18:00 funkcjonariusze nasielskiego komisariatu otrzymali informację o niebezpieczniej jeździe kierowcy citroena. Mundurowi zauważyli pojazd na ul. POW w Nasielsku i natychmiast podjęli wobec niego kontrolę drogową. Jak się okazało, za kierownicą siedziała kompletnie pijana 30-latka. Mieszkanka Chotomowa w organizmie miała aż 1,73 promila alkoholu. Żeby tego było mało, wyszło na jaw, że kobieta miała wydany przez Sąd Rejonowy w Legionowie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący do kwietnia 2024 r. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

Tego samego dnia po godzinie 22:00 w ręce pomiechowskich stróżów prawa wpadł kolejny amator jazdy na tzw. “podwójnym gazie”. Kierujący skodą 35-latek został zatrzymany w Stanisławowie. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Natomiast sprawdzenie w policyjnym rejestrze wykazało, że posiada wydany przez nowodworski sąd, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chwilę przed północą, w nocy z soboty na niedzielę, policjanci z nowodworskiego Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii, na ul. Akacjowej zauważyli kierującego skodą. Pojazd nie trzymał prostego toru jazdy. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kiedy podeszli do auta, od siedzącego za kierownicą 36-latka od razu wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, noc spędził w nowodworskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia.

Postępowania w tych sprawach prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim i w Pułtusku.

podkom. Joanna Wielocha/bś
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *