TIR-y znikną z Okunina

2015-11-10 11:34:43

Mieszkańcy Okunina oraz przemysłowej dzielnicy Nowego Dworu skarżą się na hałas związany z jazdą tirów w tej części miasta. Jest jednak szansa, że niedługo otrzymają upragnioną ciszę

W ostatnim czasie modernizacji uległa ulica Przemysłowa – z pełnym odbiciem do ulicy Granicznej. Na tym odcinku wyremontowana została droga, zamontowano nowe oświetlenie, powstała ścieżka rowerowa.

– Niebawem przesuniemy ruch ciężarowy z ulicy Okunin. Skierujemy ciężarówki na ul. Sportową, żeby ludziom w Okuninie mieszkało się ciszej i lepiej – mówi burmistrz Jacek Kowalski.

To jest pierwszy krok wykonany przez Nowy Dwór Mazowiecki w celu całkowitego pozbycia się samochodów ciężarowych z tamtej części miasta.

– W przyszłym roku chcemy przebić się przez Księżą Górę, żeby ciężarówki wyjeżdżały prosto na wiadukt – dodaje włodarz.

Jak informuje Hanna Owocka, naczelnik Wydziału Projektów Infrastrukturalnych Urzędu Miejskiego, jest nadzieja na to, że uda się pozyskać potrzebne środki na przebicie się przez Księżą Górę.

– Złożyliśmy wszystkie potrzebne wnioski i czekamy na dalszy rozwój tej sprawy – zaznacza Hanna Owocka.

Mieszkańcy nie kryją radości.

– Mam już tego dość. Tak nie da się normalnie żyć – podsumowuje sytuację pani Henryka. – Cieszę się z decyzji władz i z utęsknieniem czekam aż TIR-y znikną – dodaje kobieta.

Adam Balcerzak

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *