TENIS ZIEMNY. Dwa tytuły Kacpra Żuka w 2 tygodnie!

2020-11-02 1:53:15

Ostanie dwa tygodnie października można spokojnie uznać za najbardziej pracowite, ale też obfitujące w największe sukcesy Kacpra Żuka na światowych kortach. Pandemia trwa w najlepsze, we wrześniu i październiku zawodowe turnieje odbywały się praktycznie tylko w krajach europejskich, więc też obsada ich była na najwyższym poziomie. Z zaplanowanych turniejów, odbyło się zaledwie 20-30%, tym zatem bardziej cieszą wyniki Kacpra

Najpierw w dniach 19-25 października nasz mieszkaniec zdobył tytuł w grze pojedynczej w turnieju “FUTURE NORD” ITF M25 w Hamburgu o puli nagród 25 000$. Jego finałowym przeciwnikiem był 19-letni Tseng Chung Hsin z Tajwanu. Tseng miał bardzo udaną karierę juniorską. W 2018 roku wygrał Wimbledon i French Open, a także grał w finale juniorskiego Australian Open. W roku 2019 zdobył złoty medal na Uniwersjadzie w grze pojedynczej.

Prosto z Hamburga Kacper udał się do Portugalii, gdzie w dzień Wszystkich Świętych wywalczył drugi tytuł singlowy na turnieju tej samej rangi w turnieju “Vale do Lobo Open”. Tym razem jego finałowym przeciwnikiem był reprezentant gospodarzy Nuno Borges, którego nasz mieszkaniec pokonał w stosunku 6:4, 6:3.

Kacper dzięki tym zwycięstwom zdobył 40 bezcennych punktów ATP, które pozwolą mu systematycznie piąć się w rankingu zawodowych tenisistów. Od przyszłego poniedziałku będzie 253. tenisistą świata, co pozwala realnie myśleć o możliwości występu w kwalifikacjach zbliżającego się turnieju wielkoszlemowego Australian Open, o ile oczywiście się on odbędzie.

Nasz mieszkaniec jest stypendystą Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. W sprzęt wyposaża go firma YONEX, w odzież sportową firma LOTTO. Jest członkiem zawodowej grupy tenisowej PZT LOTOS Team. Jest również reprezentantem Polski w rozgrywkach Davis Cup.

Tekst i fot: AZ

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *