TENIS STOŁOWY. KTS NOSiR Nowy Dwór Maz. – przygotowania do sezonu 2020/2021

2020-07-03 12:44:08

20 czerwca br. w hali sportowej przy ul. Młodzieżowej w Nowym Dworze Maz. odbył się turniej tenisa stołowego w ramach Dni Nowego Dworu Mazowieckiego 2020. W rozgrywkach udział wzięli klubowicze nowodworskiego Klubu Tenisa Stołowego, którzy walczyli tego dnia o Puchar Burmistrza

Po oficjalnym otwarciu zawodów do stołów stanęło 20 zawodników, którzy na co dzień reprezentują KTS w rozgrywkach 2., 3. i 5. ligi.

Zwycięzcą turnieju KTS CUP został Piotr Stępiński, który w finale pokonał Kamila Kleczkowskiego. Daniel Draczka wygrywając z Damianem Wasiakiem mecz o trzecie miejsce, wskoczył na najniższy stopień podium. Wśród zawodników 3. ligi najlepszy okazał się Filip Gajewski, który tego dnia oficjalnie wstąpił w szeregi KTS-u. W rywalizacji piątoligowców na pewno nie zabrakło emocji i niespodzianek, najwyższe miejsce w tej grupie zawodników wywalczył Piotr Wiśniewski.

Podczas turnieju wyróżniono najlepiej punktujących zawodników zakończonego sezonu 2019/2020, najskuteczniejszym zawodnikiem 2. ligi mężczyzn był Kamil Kleczkowski, a 5. ligi Mateusz Rutkowski. KTS Nowy Dwór Mazowiecki wręczył również pamiątkowe statuetki dla firm i osób, które wspierały klub w minionym sezonie. Serdeczne podziękowania dla: Burmistrza Jacka Kowalskiego i Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Dyrektora Dariusza Wąsiewskiego i Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Damiana Szymańskiego i Holi Gym & Fitness, Marcina Błachnika i TILI oraz Zebrano Rano, Piotra Wiśniewskiego i Perfect House oraz dla trenera Damiana Wasiaka.

Przygotowania do sezonu 2020/2021

W ramach przygotowań do nowego sezonu 2020/2021 drugoligowi tenisiści stołowi KTS NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki rozegrali dwa mecze towarzyskie z zespołem KS DEKORGLASS II Działdowo. Nowodworzanie mierzyli się z drużyną, która w minionym sezonie wywalczyła awans do pierwszej ligi rozgrywek.

Obie drużyny są dopiero na początku okresu przygotowawczego, a taki sparing, to dobra okazja na “przetarcie” ze stołem – powiedział Damian Wasiak, grający trener KTS-u.

Pierwszy mecz rozegrano 17 czerwca w Działdowie. Rezerwy Dekorglassu pokonały 6:4 zawodników z Nowego Dworu Mazowieckiego. Spotkanie było wyrównane i każdy z zawodników obydwu zespołów zdobywał punkty  dla swojej drużyny.

KS DEKORGLASS II Działdowo – KTS NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 6:4

Patryk Lewandowski – Piotr Stępiński 3:2

Patryk Bielecki – Damian Wasiak 3:2

Kamil Kurowski – Daniel Draczka 3:1

Mateusz Rutkowski – Kamil Kleczkowski 0:3

Patryk Lewandowski/Patryk Bielecki – Piotr Stępiński/Damian Wasiak 0:3

Kamil Kurowski/Mateusz Rutkowski – Kamil Kleczkowski/Daniel Draczka 3:0

Patryk Lewandowski – Damian Wasiak 0:3

Patryk Bielecki – Piotr Stępiński 3:0

Kamil Kurowski – Kamil Kleczkowski 3:1

Mateusz Rutkowski – Daniel Draczka 1:3

Mecz rewanżowy odbył się 26 czerwca w nowodworskiej hali przy ul. Młodzieżowej. Niestety tym razem przeciwnicy z Działdowa byli w jeszcze lepszej formie i pomimo początkowego prowadzenia 2:0 dla KTS-u, mecz zakończył się wynikiem 8:2 na korzyść rywali. Zespół z Warmii i Mazur udowodnił, że nie przypadkiem wywalczył awans do 1. ligi. Życzymy powodzenia w przyszłym sezonie i dziękujemy za cenną lekcję oraz przyjazną atmosferę przy stole.

KTS NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki –  KS DEKORGLASS II Działdowo 2:8

Piotr Stępiński – Mateusz Rutkowski 3:1

Daniel Draczka – Patryk Lewandowski 3:1

Damian Wasiak – Kamil Kurowski 1:3

Kamil Kleczkowski – Patryk Bielecki 0:3

Piotr Stępiński/Damian Wasiak – Kamil Kurowski/Mateusz Rutkowski 2:3

Kamil Kleczkowski/Daniel Draczka – Patryk Lewandowski/Patryk Bielecki 2:3

Piotr Stępiński – Kamil Kurowski 0:3

Daniel Draczka – Patryk Bielecki 1:3

Damian Wasiak – Mateusz Rutkowski 2:3

Kamil Kleczkowski – Patryk Lewandowski 1:3

KTS Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *