Tani kredyt konsolidacyjny — znajdź najlepszą ofertę

2020-11-07 11:26:57

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie zaciągane na rzecz spłaty długu, z którego spłatą sobie nie radzisz. Jeśli masz zaległości w uiszczaniu rat z tytułu zadłużeń, możesz skorzystać z oferty konsolidacji, która pozwoli Ci uzyskać lepsze warunki. Dzięki temu spłata będzie dogodniejsza, rata zmniejszy się, a okres spłaty zostanie wydłużony.

W związku z tym Twoja ciężka sytuacja finansowa nie pogłębi się, a nawet możesz uniknąć egzekucji komorniczej. Sprawdź, na czym dokładnie polega skonsolidowanie zobowiązań i jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny bez bik na http://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny .

Tanie kredyty konsolidacyjne — co to oznacza?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie przeznaczone na spłatę zaległości w formie długów. Niezależnie od ich rodzaju (chwilówki, pożyczki bankowe, karty kredytowe), możesz skorzystać z konsolidacji, która połączy je wszystkie w jedno zobowiązanie. Wówczas, gdy nie otrzymujesz środków z kredytu, a są one przelane na niespłacone zadłużenia. Zyskujesz tym samym korzystną ratę, która jest mniejsza od sumy wszystkich rat, które uiszczałeś w ramach kredytowania poprzednich długów. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu spłaty kredytu. Oczywisty jest fakt, że wiąże się to z większym całkowitym kosztem kredytu, jednak biorąc pod uwagę ogólne warunki konsolidacji, okazuje się ona o wiele korzystniejsza. Kredyt konsolidacyjny pozwala pozbyć się spirali zadłużenia, uniknąć wpisu do rejestrów osób zadłużonych, a nawet zmniejszyć szanse na postępowanie komornicze.

Kto może zaciągnąć tani kredyt konsolidacyjny bez bik?

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt konsolidacyjny udzielany jest bez sprawdzania historii kredytowej w BIK. Takie zobowiązanie jednak znajduje się wyłącznie w ofertach firm pożyczkowych (tzw. parabanków). Nie znajdziemy go w bankach, gdyż takie instytucje nie udzielają kredytu konsolidacyjnego bez sprawdzania baz BIK, rejestrów dłużników i badania zdolności kredytowej. Jeśli wiesz, że nie masz zdolności z powodu długów, a Twój scoring w BIK-u jest negatywny, warto zainteresować się opcją, jaką jest kredyt konsolidacyjny w firmie pozabankowej.

Konsolidacja w parabanku udzielana jest w oparciu o uproszczone procedury. Nie musisz wówczas spełniać wszystkich powyższych warunków, które wymagają od Ciebie banki. Dodatkowo, niekonieczne jest dopełnianie wielu formalności. Wniosek możesz złożyć nawet bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem strony internetowej. Również potwierdzenie tożsamości nie wymaga od Ciebie docierania do punktu firmy pożyczkowej. Wystarczy, że przelejesz symboliczną kwotę na podany przez parabank numer konta. Dzięki temu w szybkim czasie otrzyma on Twoje dane osobowe i porówna je z tymi wprowadzonymi we wniosku. Daje to obustronne zabezpieczenie.

Jeśli chodzi o kredyty w banku, w przypadku wnioskowania o pomoc, musisz udostępnić wiele różnego rodzaju dokumentów. Najczęściej instytucje wymagają dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy lub umowy o pracę w celu potwierdzenia dochodów. Zdarza się, że w przypadku mniejszej kwoty musisz przedłożyć jedynie wyciągi z konta. Jak widzisz, aby dostać kredyt konsolidacyjny w banku, musisz przejść długotrwały proces. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku firm pożyczkowych. Tani kredyt konsolidacyjny w takich firmach możesz pozyskać od ręki w szybkim czasie. Wystarczy, że wypełnisz oświadczenie o dochodach i wyślesz wniosek elektroniczny, a następnie potwierdzisz swoje dane osobowe.

Jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny?

Jeśli interesuje Cię tani kredyt konsolidacyjny bez bik, z pewnością chcesz znaleźć go ekspresowo, bo zależy Ci na czasie. Takie zobowiązania najczęściej są szukane przez konsumentów w bardzo trudnej sytuacji, którzy nie dają już rady spłacać zaległości. Nie musisz jednak samodzielnie porównywać dostępnych ofert. Wystarczy, że sprawdzisz ranking kredytów konsolidacyjnych na Totalmoney. Znajdziesz w nim najlepsze na rynku oferty, z których możesz aktualnie skorzystać wraz z warunkami ich udzielania i wszelkimi kosztami.

Kredyt konsolidacyjny. Tani, czyli jaki? Na co zwrócić uwagę?

Kredyt konsolidacyjny ma na celu przede wszystkim ułatwić Ci spłatę zadłużeń. W związku z tym jego warunki powinny być maksymalnie dopasowane do Twoich możliwości finansowych i oczywiście przedstawiać się korzystniej niż w przypadku wcześniejszych zobowiązań. Tani kredyt konsolidacyjny to taki, który posiada niską ratę miesięczną i dłuższy okres kredytowania. Dzięki temu ponosisz mniejsze koszty niż wcześniej, a więc odciążasz swój budżet. Zwróć również uwagę na wysokość RRSO — im mniej wynosi, tym lepiej dla Ciebie. Jest to wskaźnik, w który wliczane są wszelkie koszty kredytowania, czyli: oprocentowanie, marże, prowizje, inne dodatkowe opłaty. Nie bez znaczenia pozostaje także oprocentowanie. Również w tym przypadku im niższe, tym mniej kosztów ponosisz.

Jak obliczyć koszty kredytu konsolidacyjnego?

Jeśli nie chcesz samodzielnie wykonywać ciężkich obliczeń, możesz skorzystać z narzędzi online. Chcąc wziąć tani kredyt konsolidacyjny, kalkulator powinien być pierwszą kwestią, na którą zwrócisz uwagę. Kalkulator kosztów konsolidacji pozwoli Ci w zaledwie kilka sekund sprawdzić, jak wysokie raty będziesz płacić w związku z konsolidacją. Dodatkowo, dowiesz się, ile wynosi RRSO i oprocentowanie, jak wysoka jest całkowita kwota do spłaty, a także czy instytucja pobiera prowizję i oprocentowanie. Dzięki temu możesz wybrać najkorzystniejszą ofertę, która nie zaburzy znacznie Twojego budżetu.

undefined

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *