Tajemniczy bagaż na parkingu

2017-07-31 3:37:37

Bagaż, pozostawiony we wtorkowy (25.07) wieczór na parkingu przy porcie lotniczym Modlin, postawił na nogi wszystkie służby.

Po godz. 21:00 pracownicy ochrony lotniska zauważyli na parkingu pozostawiony bagaż. Nikt, mimo ogłoszeń przez lotniskowe megafony, po niego nie przyszedł.

W związku z tym zarządzono ewakuację części parkingu oraz sprawdzenie bagażu pod kątem pirotechnicznym. Na miejsce wezwano też policję, straż pożarną i ratownictwo medyczne.

Akcja służb trwała prawie godzinę. Pirotechnicy sprawdzili bagaż przy pomocy zdjęć rentgenowskich oraz manualnie otworzyli i sprawdzili zawartość. Chwilę po godzinie 22:00 alarm został odwołany – informuje wirtualnynowydwor.pl.

To w ostatnich tygodniach kolejny bagaż zostawiony bez opieki na modlińskim lotnisku. We wtorek (18.07) z portu ewakuowano ok. 200 osób po tym, jak do dyżurnych PSG Warszawa-Modlin wpłynęła informacja o ciemnym plecaku na antresoli przy windzie.

Pirotechnicy ustalili, że plecak nie zawiera żadnego niebezpiecznego ładunku. Przez roztargnionego pasażera opóźniona była część lotów.

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *