Pieniądze na matematykę

2017-07-07 9:00:00

Projekt “Szkoła pełna matematyki” Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. W. Sikorskiego w Pomiechówku znalazł się w finale programu mPotęga i ma szansę wygrać 5 000 zł. Głosowanie trwa do dzisiaj (tj. 7 lipca).

Granty przyznawane są od trzech lat w ramach programu mPotęga. Jego celem jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, zachęcanie nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężania rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Program obejmuje dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

“Szkoła pełna matematyki”

Projekt uczniów z Pomiechówka opiera się na pięciu obszarach tematycznych. Pierwszy to “Matematyka w kuchni” – rozwiązywanie problemów typu waga, miara, proporcje itd.

Kolejny obszar – “Schody i trygonometria”. Uczniowie poznają reguły dobrych schodów oraz ich kąta nachylenia, a następnie sprawdzą, czy reguła ta jest spełniona w przypadku schodów, znajdujących się w różnych budynkach.

Trzecim zakresem tematycznym jest matematyczna geografia. Uczniowie będą szukać odpowiedzi na pytania: “Czy środek szkoły znajduje się w gabinecie dyrektora?”, “Jak wyznaczono środek Europy i Polski?”, a następnie wyznaczą środek szkoły.

Czwartą odsłoną tematyczną jest “Pitagoras z Pomiechówka”, czyli zapoznanie się z sylwetkami sławnych matematyków. Piątym tematem jest “Matematyka u sąsiadów”, podczas którego uczniowie poznają i rozwiążą zadania egzaminacyjne z innych krajów.

Internauci mogą przyznać swoje nagrody

Kapituła mPotęgi przyznała już granty, ale 30 najciekawszych pomysłów na inspirujące zajęcia z matematyki, w tym pomiechowska “Szkoła pełna matematyki”, bierze udział w głosowaniu internetowym i ma szansę zdobyć dodatkowe 5 tys. zł. Internauci z całej Polski  wybiorą najlepsze projekty i  przyznają im  Nagrodę Publiczności. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej  http://mpotega.pl/glosowanie/

red./Pixabay

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *