Szersza oferta NCM

2015-10-07 2:35:12

W nowodworskim szpitalu przeprowadzane są operacje nowotworów. Od października będzie można wykonać badanie w kierunku chorób mięśni i nerwów w pracowni EMG, zaś kobietom rodzącym zaproponowane zostaną porody ze znieczuleniem

Do niedawna operacje onkologiczne odbywały się tylko w okolicznych miejscowościach, jak Wieliszew czy Warszawa. Nowodworskie Centrum Medyczne nawiązało współpracę z lekarzami ze Szpitala Bródnowskiego z Warszawy. Obecnie osoby chore na nowotwór mogą być operowane w Nowym Dworze w soboty i niedziele, w przyszłości operacje będą się odbywały także w inne dni tygodnia.

– W lipcu odbyła się pierwsza operacja onkologiczna, w sierpniu kolejne trzy. Skomplikowane operacje nadal są wykonywane w wysokospecjalistycznych ośrodkach. Pozostali pacjenci mogą być operowani na miejscu. W dużych warszawskich szpitalach trzeba czekać na operację, u nas pacjent jest indywidualnie traktowany, ma łatwiejszy kontakt z rodziną – twierdzi dyrektor NCM Jacek Kacperski.

Dyrektor  szpitala dostrzega także, że dotychczas problemem był brak znieczulenia dla pacjentek podczas porodów.

– Przeprowadziłem rozmowy z lekarzami anestezjologami. Od jesieni zaproponujemy pacjentkom porody ze znieczuleniem. Sądzę, że dzięki szerszej ofercie będzie więcej porodów. Od października będzie także do zaoferowania dodatkowa opieki położnej w czasie porodu, do tej chwili nawet za odpłatnością nie było takiej możliwości. Chcemy poprawić komfort pacjentek oraz zmniejszyć ilość stresu przyszłych matek – mówi dyrektor szpitala.

Od 10 października w NCM zostanie uruchomiona także pracownia, w której będzie można wykonać EMG. Jest to badanie elektrofizjologiczne, którego celem jest ocena funkcji mięśni i nerwów. Elektromiografia jest pomocna w diagnozowaniu wielu chorób neurologicznych i układu mięśniowego, m.in. dystrofii mięśniowych, stwardnienia bocznego zanikowego, rdzeniowego zaniku mięśni, zespołu cieśni czy miastenii.

AC

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *