Systemy mobilne – nowoczesne aplikacje jako wsparcie Twojego biznesu

2019-06-24 12:09:24
Aplikacje na urządzenia mobilne to także profesjonalne wsparcie dla przedsiębiorstwa – dzięki nim prowadzenie szeregu działań jest jeszcze łatwiejsze!

 

Mobilne aplikacje na smartfony, tablety oraz inne przenośne urządzenia, a także bardziej złożone systemy mobilne to nowoczesne narzędzia, które przeznaczone są również dla biznesu. Dzisiaj można przebierać w gotowych rozwiązaniach lub zamówić aplikację dedykowaną, która będzie w pełni dopasowana do potrzeb firmy.

Niewielkie urządzenie mobilne można mieć zawsze przy sobie – zarówno wtedy, gdy praca odbywa się w zakładzie, jak również na zewnątrz niego. Dzięki niemu pracownik może posiadać stały dostęp do odpowiedniego oprogramowania firmowego, w tym także do rozbudowanych systemów informatycznych, na przykład ERP.

Aktualnie systemy mobilne cieszą się dużym zainteresowaniem w wielu branżach, wspierając prowadzenie szeregu działań, które bez urządzeń mobilnych zajmowałyby znacznie więcej czasu, a przy tym mogłyby być obarczone większym ryzykiem błędów.

Urządzenia mobilne wspierają pracę podczas:

 • obsługi zleceń
 • wprowadzania danych do systemów ERP
 • realizacji zamówień od odbiorców lub dostawców
 • wydawania i przyjmowania towaru
 • tworzenia raportów i analiz danych
 • prowadzenia inwentaryzacji
 • odczytywaniu informacji o towarach
 • sprawdzania stanów magazynowych

Wobec tego system mobilne pozwalają na prowadzenie szeregu różnych działań, wspierając przy tym działalność przedsiębiorstw w wielu branżach – produkcja, handel, magazynowanie, transport i innych.

Dlaczego warto wybrać systemy mobilne?

Dzisiaj, gdy dostęp do internetu posiadamy niemalże wszędzie, systemy mobilne znacząco zyskały na popularności. Dla przedsiębiorstwa wdrożenie tego rodzaju oprogramowania pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów.

Systemy te działają tak efektywnie, ponieważ bazują na mobilnej wymianie informacji – pobierają dane z systemu, który może działać także w chmurze, a następnie przesyłają je z powrotem. Ich zalety mogą odczuć zarówno większe przedsiębiorstwa, jak również te, które zaliczają się do sektora MŚP.

Korzyści wynikające z zastosowania systemów mobilnych:

 • szybszy przepływ danych w przedsiębiorstwie oraz do współpracujących z nim kontrahentów, klientów
 • dostęp do funkcjonalności aplikacji oraz danych w każdym miejscu
 • łatwiejsza kontrola nad bieżącą pracą ze strony zwierzchników, na przykład przez geolokalizację, monitorowanie pokonanych tras
 • wsparcie dla efektowności pracy – lepsze wyniki dla firmy
 • usprawnienie wewnętrznej komunikacji w przedsiębiorstwie
 • łatwa, intuicyjna obsługa – bez potrzeby prowadzenia specjalistycznych szkoleń z obsługi systemów mobilnych

Kluczem do uzyskania optymalnych efektów z wdrożenia systemów mobilnych w przedsiębiorstwie jest dobór odpowiednich rozwiązań, które będą odpowiadały potrzebom firmy.

Aktualnie do dyspozycji są zarówno systemy mobilne gotowe, które mogą być także elementem większych systemów, na przykład ERP, jak również można zdecydować się na zamówienie systemów dedykowanych, które tworzone są wówczas na indywidualne zamówienie klienta.

Systemy mobilne IT Center – gotowe i dedykowane rozwiązania na urządzenia mobilne

Systemy mobilne oferowane są obecnie przez wielu dostawców – z Polski oraz z innych krajów. Jednym z liderów na rynku oprogramowania mobilnego w Polsce jest firma IT Center z Warszawy, która specjalizuje się dostarczaniu kompleksowych systemów mobilnych dla klientów biznesowych.

W ofercie firmy IT Center można znaleźć gotowe systemy mobilne, które skierowane są do przedsiębiorstw działających w wielu branżach.

System SOTiPM Mobile to mobilna aplikacja przeznaczona dla kierowców, dostawców oraz serwisantów. Pozwala na przygotowywanie planów dnia i pracy, wizualizacji tras, obsługę zdarzeń i klientów, generowanie dokumentów, w tym także protokołów.

Aplikacja Mobile Manager jest dedykowanym rozwiązaniem dla kierowników oraz pracowników logistyki. Ułatwia prowadzenie bieżących kontroli pracy, na przykład kierowców czy przedstawicieli handlowych firmy.

Firma IT Center dostarcza także aplikację mobilną dedykowaną dla przedstawicieli handlowych – Mobile REP. Aplikacja gromadzi dane o kontrahentach i klientach, pomaga w planowaniu zadań, także w oparciu o miejsce przebywania przedstawiciela. Wspiera także tworzenie umów i umożliwia ich elektroniczne podpisywanie.

Oprócz rozwiązań gotowych firma IT Center przygotowuje także dla swoich klientów systemy mobilne dedykowane – specjalnie dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *