Świąteczne inspiracje – ozdoby świąteczne, które odmienią twój dom!

2019-10-17 12:33:01
Magia świąt to nie tylko zapach pierników i makowca. To także świątecznie udekorowany dom. Podpowiadamy, po jakie ozdoby bożonarodzeniowe warto sięgnąć.

 

 

Ceramiczne ozdoby świąteczne

Ceramiczne ozdoby świąteczne to już niemal tradycja w naszych domach. Co roku przed świętami kupujemy lub wyjmujemy z zakamarków szaf ceramiczne Mikołaje, elfy, anioły i renifery. Ustawione na komodzie, kominku, stole, parapecie i innych strategicznych miejscach dyskretnie przywołują do domu magię zbliżających się świąt. Są na tyle uniwersalne, że doskonale wpasują się we wnętrza w każdym stylu.

Ceramiczne ozdoby bożonarodzeniowe mają to do siebie, że są dość nietrwałe, dlatego lepiej postawić je z dala od zasięgu rączek najmłodszych domowników.

Sezonowe poszewki na poduszki

Dekoracyjne poduszki do salonu można szybko przeobrazić w poduszki świąteczne. Wystarczy zmienić im poszewki. To proste i bardzo ekonomiczne rozwiązanie, przy tym praktyczne. Łatwiej jest kupić i przechować kilka kompletów poszewek niż kilka kompletów poduszek. Zaletą poszewek jest też możliwość zdejmowania ich do prania. Włożenie całej poduszki do pralki może skończyć się katastrofą, dlatego warto korzystać z poszewek nie tylko z okazji świąt.

Świąteczne poszewki na poduszki mogą przedstawiać typowo świąteczne motywy choinki, bombek, Mikołajów, ale też być neutralne – na przykład z krajobrazem zimowym.

Obrusy świąteczne

Nawet jeśli na co dzień nie nakrywamy stołu obrusem, z okazji świąt warto zrobić wyjątek. Efektownie nakryty stół podkreśli charakter uroczystych dni.

Obrusy świąteczne nie muszą być białe. Doskonale sprawdzają się obrusy z motywami nawiązującymi do świąt, najczęściej bombki lub gałązki choinkowe, Mikołaje, aniołki lub renifery. Jeśli hołdujemy tradycji i nie chcemy rezygnować z klasycznej bieli, można położyć na stole świąteczny bieżnik lub ozdobne serwetki.

W świątecznej modzie dominują kolory czerwony, zielony i złoty i takie właśnie obrusy świąteczne są najczęściej wybierane z okazji świąt.

Bombki nie tylko na choinkę

Bombki choinkowe wydają się oczywistą dekoracją świąteczną, zwłaszcza na choince. Ale to niejedyny sposób na ich wykorzystanie. W połączeniu z gałązkami świerkowymi lub jodłowymi mogą tworzyć dekoracyjne stroiki bożonarodzeniowe. Można też, zwłaszcza te małe i lekkie, przyczepić do zasłon lub firanek, wykorzystać jako dekorację świątecznego stołu, ułożyć w ciekawy sposób na półkach, parapetach lub stolikach kawowych. Warto pamiętać, że bombki nie zawsze są okrągłe, a te przypominające wyglądem ceramiczne figurki świąteczne dadzą się wykorzystać na mnóstwo sposobów.

Cotton balls i lampki choinkowe

Wśród świątecznych dekoracji nie może zabraknąć tych świecących. To właśnie te ozdoby bożonarodzeniowe, jak żadne inne, przywodzą na myśl rodzinne ciepło domowego ogniska. Zarówno lampki choinkowe, jak i duże świetlne kule typu cotton balls można wykorzystać na wiele sposobów, rozłożenie ich na choince to tylko jeden z nich. Jedne i drugie mogą być ozdobną girlandą nad oknem, ozdobić fragment ściany (tu można wykorzystać np. haczyki do obrazków), półkę, komodę lub kominek. W przypadku lampek choinkowych trzeba zawsze mieć na uwadze dostępność źródła prądu. Z cotton balls jest łatwiej – można znaleźć komplety zasilane bateriami.

Cotton balls i tradycyjne lampki choinkowe nie nadają się do rozwieszania na zewnątrz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *