Susza obniżyła podatek rolny

2015-11-25 8:55:15

W tym roku w okresie wiosenno-letnim długotrwały okres bez opadów atmosferycznych oraz wysoka temperatura przyczyniły się do wystąpienia suszy w wielu Polskich wsiach, w tym, w gminie Zakroczym. Rolnicy załamywali ręce. Teraz Burmistrz Artur Ciecierski i Rada Gminy wyciągną do mieszkańców pomocną dłoń

Władze gminy Zakroczym mają świadomość tego, jak ciężki to był rok dla mieszkańców, którzy posiadają własne gospodarstwa rolne. Dlatgo też podjęto uchwałę, która ma na celu obniżenie podatku rolnego. “Obniżka, która w przeliczeniu będzie wynosiła 25 zł/ hektar może nie jest olbrzymia, ale jest to gest ze strony Rady Gminy, który pokazuje, że Zakroczym chce wspierać rolników.” – mówi burmistrz gminy. Warto zauważyć, że pomimo złej sytuacji finansowej gminy oraz programu naprawczego rada oraz burmistrz decydują się na tę obniżkę.

Mieszkańcy są zapewne ciekawi tego jaka będzie wysokość podatku rolnego w przyszłym roku. “Trudno przewidzieć jak będzie. Trzeba pamiętać że wysokość podatku zależy od komunikatu prezesa GUS” – dodaje Ciecierski.

Adam Balcerzak

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *