Sprawdź czy pójdziesz do teatru!

2016-04-29 7:54:20

26 kwietnia na naszej stronie internetowej pojawił się konkurs, w którym do wygrania było podwójne zaproszenie na spektakl “Słownik Ptaszków Polskich”. Czy to właśnie Ty, 10 maja, zasiądziesz na widowni teatru Imka?

Iwona Bielska, Dominik Bąk, Olga Bołądź, Janusz Chabior, Krzysztof Materna, DODA, Robert Rozmus, Agnieszka Suchora to aktorzy najnowszego spektaklu Krzysztofa Materny „Słownik Ptaszków Polskich”, który swoją premierę będzie miał już 8 maja w warszawskim teatrze IMKA. 

Krzysztof Materna rozpoczął próby spektaklu opartego na opowiadaniu „Słownik Ptaszków Polskich” Kuby Morawskiego, wyróżnionego w konkursie „Otwartym tekstem” miesięcznika „Chimera”. Powstanie spektakl w znakomitej obsadzie – o klanach językowych w czasach, gdy całe grupy społeczne porozumiewają się językami zrozumiałymi wyłącznie dla siebie, a niezrozumiałymi dla innych, co uniemożliwia komunikację w „życiu plemiennym”.

W czasach w których żyjemy, w których nie wiemy w jakich czasach żyjemy, coraz trudniej jest się porozumieć. Języki złożone z tych samych niby wyrazów wydają się chcieć coraz bardziej ze sobą kłócić i rozmijać, jakby już dały sobie spokój z możliwością porozumienia. „Ptaszki” chcą mówić o tym jak skłócona wielojęzyczność nie zbiega się w żadną komunikację, a rozmowy między postaciami powodują coraz większą przestrzeń rozmijania się.

W wyniku losowania podwójne zaproszenie na spektakl otrzymuje SYLWIA MALCZYK.

Prosimy zwyciężczynię zabawy o kontakt z redakcją.

GRATULUJEMY!!!

Dziękujemy teatrowi Imka za przekazanie dla Państwa zaproszeń!

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *