SPORT. Po 322 dniach wróciła Nowodworska Liga Futbolu!

2020-12-14 8:40:13
Nie tylko organizatorzy i zawodnicy, ale również kibice i sympatycy Nowodworskiej Ligi Futbolu nie mogli doczekać się, kiedy rozgrywki będą mogły zostać wznowione. W końcu stało się! I w niedzielę 13 grudnia, wystartował już 5. sezon NLF
Do rozgrywek przystąpiła rekordowa liczba zespołów – 17. I już nie przy ul. Młodzieżowej jak dotychczas, a w hali NOSiR przy ul. Sportowej 66, będą przeprowadzone rozgrywki. Można więc powiedzieć, że futsal wraca do macierzy.

Tym samym organizatorzy postanowili zmienić nieco formułę sezonu. W rundzie wstępnej drużyny zostały rozlosowane do 3 grup, w której każdy gra z każdym. Do tzw. Pierwszej Ligi awansują po 3 najlepsze drużyny z grup, natomiast pozostałe ekipy zasilą szeregi Drugiej Ligi. Po rundzie głównej dwie najlepsze drużyny z Drugiej Ligi awansują do Pierwszej, dwie najsłabsze z Pierwszej spadną do Drugiej.

– Ostatnie miesiące dla wszystkich miłośników sportu były bardzo trudne. Przez sytuację epidemiczną start nowego sezonu NLF musieliśmy odkładać dwukrotnie. W końcu się udało. Po 322 dniach czekania wznowiliśmy rozgrywki. I mimo różnych zakazów i obostrzeń, które sprawiają, że liga wygląda trochę inaczej niż zwykle, wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi. Wróciliśmy do tego, co po prostu kochamy robić. Pierwsza niedziela była bardzo obiecująca – mówi organizator rozgrywek, Maciej Zaręba.

Pomimo dużej przerwy pomiędzy sezonami, zawodnicy prezentowali wysoki poziom gry już od pierwszych minut meczów. Komplet punktów zdobyli tego dnia: BKS Betoniara, Dream Team, Tennis Team, Club Garage i Reckitt Benckiser.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po 322 dniach przerwy, w końcu mogliśmy wznowić kolejny sezon naszych rozgrywek. Niestety, przyszło nam żyć w bardzo specyficznych czasach, co również przekłada się na naszą działalność. Najbardziej szkoda nam kibiców, którzy niestety nie mogą uczestniczyć czynnie we wspieraniu swoich drużyn. Wiedzieliśmy, że nie możemy tego tak zostawić i wypracowaliśmy zupełnie nowy pomysł, a konkretnie od tego sezonu, każdy dzień meczowy EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu będzie dostępny do obejrzenia na żywo na naszym kanale youtube/nowodworskaligafutbolu. Cieszymy się bardzo z frekwencji, pomimo ciężkich czasów, do rozgrywek zgłosiło się rekordowe 17 zespołów. Po pierwszej kolejce ewidentnie było widać “głód” gry u większości zawodników, co przełożyło się bezpośrednio na wyniki spotkań. Większość faworytów zgodnie z oczekiwaniami wygrało swoje mecze. Do jedynej niespodzianki doszło w meczu Uomo Tigre, reprezentowanych przez kilku zawodników Świtu NDM, z drużyną Rookies. Mecz miał kilka zwrotów akcji i to ci skazywani na porażkę ostatecznie zwyciężyli 5:3 – mówi organizator rozgrywek, Jacek Ciszewski.

Transmisja z 2. kolejki już w najbliższą niedzielę, 20 grudnia od godziny 10:00 na kanale NLF na YouTube.

Ewa Gruszka

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *