SPORT. Najszybciej biega się na Torze Modlin

2021-07-20 11:53:39

W ubiegłą sobotę (17.07) na Torze Modlin po raz drugi odbyły się zmagania uczestników Najszybszego Biegu w Polsce, który jest organizowany przez nowodworską inicjatywę społeczną Aktywny Nowy Dwór

Impreza została objęta patronatami honorowymi Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Nowodworskiego i Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego. Mimo bardzo ciepłego, letniego dnia, zawodnicy nie zrazili się i punktualnie stanęli na linii startu. Po krótkiej rozgrzewce rozpoczęły się biegi dla dzieci i młodzieży. Dochód ze sprzedaży pakietów dla dzieci przekazany będzie na wsparcie rehabilitacji 8-letniego nowodworzanina, Mikołaja Kamińskiego, walczącego o powrót do zdrowia po udarze mózgu. W nagrodę za wysiłek, każdy z najmłodszych biegaczy otrzymał na mecie piękny medal. Podczas wydarzenia odbył się także pokaz pierwszej pomocy oraz występy artystyczne w wykonaniu Mateusza Misiewicza, a także Metel & Youngpope.

Potem na start udali się biegający panowie, a pół godziny później wyścig rozpoczęły panie oraz zawodnicy z wózkami dziecięcymi. Gorące, sportowe emocje towarzyszyły zarówno zawodnikom, jak i kibicom, którzy wspierali ścigających się w upale biegaczy. Impreza zakończyła się wręczeniem statuetek i nagród dla najszybszych w licznych kategoriach, a dekoracji i gratulacji zwycięzcom dokonali Karol Bielec – Prezes Stowarzyszenia Rozbiegamy Nowy Dwór oraz Anna Brzezińska – Radna Sejmiku Mazowieckiego. Wielkie brawa i gratulacje dla organizatorów, wszystkich uczestników oraz zwycięzców Najszybszego Biegu w Polsce.

MM

/Fotorelacja w aktualnym wydaniu Tygodnika Nowodworskiego/

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *