SPORT. Dominacja gości w Nowym Dworze

2019-08-15 12:28:43

Święto piłki nożnej połączone z piknikiem zorganizowanym przez firmę Reckitt Benckiser. Tak sobotni dzień spędzili nie tylko pracownicy firmy, ale również mieszkańcy i zawodnicy biorący udział w mocno obsadzonym turnieju piłki nożnej

Do turnieju zgłosiło się aż 16 drużyn, również spoza naszego powiatu i to one zdominowały cały turniej rozgrywany przy bocznym boisku Świtu przy ul. Sportowej 66.

Pary fazy play-off stworzyły:

NLF Team, który w regulaminowym czasie gry zremisował 1:1 i po rzutach karnych ostatecznie uległ drużynie Czarki Przasnysz (k. 3:4) W drugiej parze Pegaz Drobin wyeliminował Dream Team 1:0. Trzeci pojedynek to również konkurs rzutów karnych, których stosunkiem 2:1 lepszy od Mig Dom Garwolin okazał się RybPol Ciechanów. W ostatnim meczu gospodarze podejmowali Lotnisko Modlin i po emocjonującym meczu (3:3 w regulaminowym czasie gry) i konkursie rzutów karnych musieli uznać wyższość Lotniska.

Turniej był organizowany dla drużyn lokalnych i zaprzyjaźnionych z firmą (Reckitt Benckiser – przyp. red.). Chcemy, aby to było rozpoczęcie tradycji corocznego turnieju RB CUP, który na stałe wejdzie w kalendarz nowodworskich imprez sportowo-rekreacyjnych. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. W rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn z 10 miast województwa Mazowieckiego. Organizacyjnie uważam, że daliśmy radę, co dało się odczuć po pozytywnych komentarzach drużyn biorących udział w wydarzeniu. Jestem dumny z postawy naszej drużyny, uzyskaliśmy awans z ciężkiej grupy. W trakcie turnieju nasza drużyna zmagała się z licznymi kontuzjami, co uszczupliło kadrę. W ćwierćfinałowym meczu pokazaliśmy charakter wracając do gry z wyniku 0:3 na 3:3, ale ostatecznie zabrakło szczęścia w rzutach karnych. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim drużynom, dzięki którym ten turniej był tak nieprzewidywalny i ciekawy do samego końca – mówi współorganizator turnieju, Piotr Kur.

Pary półfinałowe tworzyli:

Czarki Przasnysz – RybPol Ciechanów 2:0

Pegaz Drobin – Lotnisko Modlin 2:0

W finale to goście z Drobina okazali się lepsi od przyjezdnych z Przasnysza (4:2), natomiast w meczu o 3. miejsce RybPol pokonał Lotnisko Modlin 2:0.

Po turnieju wręczono również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Sebastian Rutkowski z RybPol Ciechanów. Najlepszym strzelcem został Bartłomiej Mielcarski z Pegaza Drobin, a MVP został Kamil Makowski z Czarki Przasnysz.

Na placu przy boisku organizatorzy przygotowali sporo atrakcji. Dla najmłodszych ustawiono dmuchańce i trampoliny oraz przeprowadzono loterię fantową. Równolegle do turnieju realnego, rozgrywamy był również turniej wirtualny w FIFĘ dla dzieci.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *