Facebook

SPORT. BKS Wczorajsi nowym mistrzem NLF!

2019-06-23 10:06:32

W niedzielę, 16 czerwca zakończyła się trzecia edycja Nowodworskiej Ligi Futbolu. Tym razem mistrzostwo zdobyli zawodnicy BKS-u Wczorajszych. Podopieczni Bartosza Ciszyńskiego zapewnili sobie tytuł w ostatniej, bardzo emocjonującej kolejce

“Alfred Hitchock nie napisałby takiego scenariusza, a jak wiemy, pisać umiał całkiem dobrze” – takimi słowami Maciej Zaręba rozpoczął ceremonię zakończenia trzeciej edycji Nowodworskiej Ligi Futbolu. Dzięki dwóm zwycięstwom na zakończenie rozgrywek tytuł mistrzowski, po raz pierwszy w historii, zdobyli zawodnicy BKS-u Wczorajszych. A przecież jeszcze kilka tygodni temu wydawało się to niemożliwe. Dream Team w 17 spotkaniach 15 razy wygrywał i 2 razy remisował. Łukasz Zalewski i spółka byli po prostu nie do zatrzymania. Zadyszka w końcówce sezonu sprawiła, że najlepszy zespół poprzedniej edycji NLF musiał zadowolić się trzecim miejscem. Na drugie wskoczyli piłkarze HOLI Tennis Teamu, którzy z roku na rok poprawiają swoje miejsce w tabeli.

Jak wyglądała sytuacja przed ostatnią niedzielą? W “grze o tron” uczestniczyły trzy zespoły. Liderem był Dream Team, drugie miejsce zajmował BKS, trzecie HOLI Tennis Team. Tenisiści mieli do rozegrania trzy mecze, w tym starcie na szczycie – z Dream Teamem. Patryk Drewnowski i spółka zdobyli komplet punktów i liczyli na wpadkę Wczorajszych. Nic takiego nie miało jednak miejsca. BKS ograł 6:3 Uomo Tigre, a mistrzostwo przypieczętował wysokim zwycięstwem z Prestidigitatorami.

– Podsumowania tego sezonu w wykonaniu BKS Wczorajsi nie mogę zacząć od niczego innego jak od podziękowań dla mojego zespołu. Każdemu zawodnikowi dziękuję z osobna za serce, hart ducha i zaangażowanie okazywane na każdym etapie tego sezonu. Zwycięstwo pojawiło się wtedy, kiedy jeszcze kilka tygodni temu raczej niewiele osób wierzyło w nasz sukces. My wierzyliśmy i walczyliśmy do samego końca – mówi kapitan BKS-u Wczorajszych, Bartosz Ciszyński.

Królem strzelców tego sezonu został piłkarz HOLI Tennis Teamu, Jacek Nowakowski, który zdobył aż 45 bramek. Nagrodę w kategorii najlepszy asystent również odebrał przedstawiciel tenisistów – Patryk Drewnowski. W klasyfikacji kanadyjskiej najlepszy był lider BKS-u Wczorajszych – Michał Turek. Nagrodę Fair Play, wręczaną przez Tygodnik Nowodworski otrzymał Goliat Leoncin. Najmłodsza wiekiem drużyna,  która nie tylko zaskarbiła sobie sympatię innych drużyn, ale przede wszystkim w całym sezonie zanotowała zaledwie jedną karę na swoim koncie – najmniej ze wszystkich ekip. W grupie spadkowej pierwsze miejsce zajął Club Garage.

W tym sezonie działy się rzeczy nieprawdopodobne, niewytłumaczalne, rzeczy, których po prostu nie można było przewidzieć. Po fazie zasadniczej wszyscy byliśmy przekonani, że Dream Team obroni tytuł. BKS walczył jednak do samego końca. Wielkie brawa dla Wczorajszych, bo pokazali ogromne serce do walki. Przegrali najmniej meczów w tym sezonie i zasłużenie zdobyli tytuł! – mówi jeden z organizatorów NLF,Maciej Zaręba.

Końcowa klasyfikacja Nowodworskiej Ligi Futbolu:

1. BKS Wczorajsi

2. HOLI Tennis Team

3. Dream Team

4. Uomo Tigre

5. Lotnisko Modlin

6. Południe Czosnów

7. SF Kępa Team

8. Prestidigitatorzy

9. Club Garage

10. Goliat Leoncin

11. Delta

12. Rookies

13. Wisła Zakroczym

14. KS Górka

15. Extra Size Boys

16. Reckitt Benckiser

MZ/EG, fot. Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…