Facebook

Płonie góra śmieci

2017-06-28 4:43:42

27 czerwca, kilka minut po godzinie 17 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał informację o poważnym pożarze na wysypisku śmieci w Jaskółowie gm. Nasielsk.

To jest naprawdę duży pożar. W walce z żywiołem bierze udział ponad 25 jednostek straży pożarnych, nie tylko z powiatu nowodworskiego, ale również pułtuskiego, legionowskiego i płońskiego. Do akcji zadysponowano również cysternę z Warszawy, a także nowodworską, Ochotniczą Straż Pożarną Ratownictwo Wodne Modlin, która wczoraj udała się na miejsce ze sprężarką do nabijania aparatów powietrznych.

Jak podkreślają kierujący akcją strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, gaszenie jest bardzo trudne i może jeszcze potrwać. Walka z ogniem trwa nadal. Nic nie wskazuje na to, że szybko się zakończy.

Składowisko odpadów w Jaskółowie na szczęście znajduje się w terenie odległym od zwartej zabudowy. Warto zauważyć, że jest otoczone terenem leśnym. Obecne na terenie wysypiska służby zarządzania kryzysowego nie stwierdziły zagrożenia dla okolicznych mieszkańców.

Jak informuje Urząd Miejski w Nasielsku, na teren składowiska odpadów w Jaskółowie dotarli niezwłocznie w dniu wczorajszym inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy służyli strażakom pomocą w zakresie ochrony środowiska.

Przy pożarze pomagali: druhowie-ochotnicy, lokalni przedsiębiorcy, którzy natychmiast ruszyli z pomocą użyczając ciężki sprzęt budowlany do akcji.

Na miejscy pojawiły się również osoby, które bezinteresownie pomagały strażakom.

Adam Balcerzak/fot. OSP RW Modlin, OSP Nasielsk

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…