Facebook

Spartakiada przedszkolaków

2017-06-09 3:30:51

1 czerwca to wszystkim dobrze znana data w kalendarzu. Tego dnia obchodzony jest Dzień Dziecka – jest to święto wszystkich dzieci – tych małych i tych dużych. W gminie Pomiechówek dzieci z Publicznego Przedszkola „Pod Dębami” brały udział w spartakiadzie przedszkolaków.

W zawodach sportowych zorganizowanych przez Akademię Sportu i Rekreacji wzięły udział dzieci z 14 grup przedszkolnych w wieku 3-6 lat, wraz z opiekunami. Każda drużyna posiadała jednolity strój sportowy, własny transparent z nazwą grupy oraz specjalnie na tę imprezę przygotowane okrzyki. Konkurencje sportowe dostosowane były do wieku i umiejętności, np. rzut woreczkiem do bramki, toczenie piłki czy tor przeszkód.

Maluchy z wielką radością brały udział w poszczególnych grach i zabawach, niekiedy z poświęceniem dobiegały do linii mety starając się nie zawieść swoich koleżanek i kolegów. Były uśmiechy, wielkie emocje oraz…dyplomy i medale dla wszystkich uczestników, wręczone przez wójta gminy Dariusza Bieleckiego i dyrektor przedszkola Joannę Jechalik.

Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, tworzenie atmosfery współpracy i współzawodnictwo. Zapewne wśród uczestników ukryty jest niejeden talent sportowy.

Dzięki szczerym uśmiechom i beztroskiej zabawie, nawet dorośli mogli chociaż przez chwilę znów poczuć się jak dzieci.

pomiechowek.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…