SIATKÓWKA. LOS w ćwierćfinale fazy play-off
2022-04-12 12:41:14
Nowodworzanki powróciły do własnej hali przegrywając w rywalizacji z Astorą Płomieniem Sosnowiec 0:1. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego w sobotę, 9 kwietnia musiały wygrać i doprowadzić do meczu numer 3
Odrodzenie LOS-u
W pierwszym secie po wyrównanej grze (6:6) pierwsze prowadzenie objęły przyjezdne (11:6). Nowodworzanki popełniały sporo własnych błędów i po chwili przegrywały już 10:16. Sygnał do odrabiania strat dała Katarzyna Jędrzejewska, kończąc kilka ważnych ataków. To pozwoliło LOS-owi na odrobienie strat do dwóch punktów (16:18). Nowodworzanki poprawiły grę w obronie i zaczęły punktować w ataku. Ostatecznie to gospodynie wygrały pierwszego seta 25:23.
W drugiej odsłonie tego pojedynku sosnowiczanki narzuciły swoje warunki LOS-owi. Płomień prowadził kolejno 6:3, 14:7 i 20:8, by ostatecznie wygrać drugą partię do 14.
W trzecim secie nowodworzanki pierwsze objęły prowadzenie 11:9. Nie wystrzegły się własnych błędów i po chwili przegrywały 12:14. Rywalki odskoczyły siatkarkom z Nowego Dworu kolejno na 16:18 i 18:23. Ostatecznie to zawodniczki z zagłębia wygrały tego seta do 18 i były bliżej zakończenia rywalizacji.
W czwartym secie kibice mogli obejrzeć niezwykle zacięte i wyrównane spotkanie punkt za punkt. Przy wyniku 16:16 sosnowiczanki objęły prowadzenie 20:17. W tym momencie ciężar gry wzięła na siebie doświadczona Agnieszka Wołoszyn, a kolejne ataki kończyła Sandra Świętoń i Katarzyna Jędrzejewska. LOS wygrał 25:23 i doprowadził do tie-breaka.
Nowodworzanki przeniosły dobra grę z końcówki czwartej partii na piątego już seta (5:3). Rywalki doprowadziły do wyrównania 7:7 jednak ostatecznie to podopieczne trenera Kujawskiego lepiej atakowały i broniły na siatce, wygrywając 15:11. Oznaczało to dodatkowe emocje w niedzielnym starciu, w którym zwycięzca miał zgarnąć wszystko.
Dominacja LOS-u
W pierwszej odsłonie niedzielnego starcia oba zespoły grały niezwykle zaciekle, a prowadzenie przechodziło kilkakrotnie z rak do rąk. LOS przy wyniku 15:15 zbudował 5-cio punktową przewagę (20:15) jednak przyjezdne ponownie doprowadziły do wyrównania 22:22 przy zagrywce Wiktorii Paluszkiewicz, byłej zawodniczce zespołu z Nowego Dworu. Końcówka pierwszego seta należała jednak ponownie do nowodworzanek, które wygrały 25:23.
Drugą partię lepiej rozpoczęły przyjezdne prowadząc 3:0. Sytuacja szybko uległa jednak zmianie i po serii świetnych zagrywek Izabeli Jaworskiej Los prowadził 7:4. Biało-niebieskie dzieliły i rządziły na boisku (13:7), by zakończyć partię zwycięstwem do 19.
W trzecim secie LOS był zmuszony cały czas gonić za rywalkami z Sosnowca. Przyjezdne prowadziły już 15:10, gdy w polu zagrywki pojawiła się Jaworska i na tablicy wyników było już 16:16. Ponownie więcej do powiedzenia w końcówce miały nowodworzanki (23:21), które ostatecznie wygrały to spotkanie 3:0. Najlepszą zawodniczką tego spotkania została wybrana kapitan LOS-u Izabela Jaworska.
LOS w doborowym gronie
Tym samym nowodworzanki wygrały rywalizację 2:1 i awansowały do grona czterech najlepszych zespołów. W pozostałych spotkaniach Azoty Tarnów wyeliminowały Karpaty Krosno, Stal Mielec pokonała San Pajdę Jarosław, a Energetyk Poznań uległ Częstochowiance Częstochowa. Z ligi spadły natomiast Libero Aleksandrów Łódzki, który uległ Wieżycy Stężyca oraz AZS AWF Warszawa. Akademiczki poniosły porażkę w rywalizacji z BAS-em Białystok.
Kolejnym przeciwnikiem nowodworzanek będzie zespół Stali Mielec. W drugiej parze Azoty Tarnów zmierzą się z Częstochowianką Częstochowa.
LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Płomień Sosnowiec 3:2
(25:23, 14:25,18:25, 25:23, 15:11)
MVP:
Katarzyna Jędrzejewska
LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Płomień Sosnowiec 3:0
(25:23, 25:19, 25:23)
MVP:
Izabela Jaworska
Wojciech Lewandowski