SIATKÓWKA. Historyczny sukces LOS Nowy Dwór Mazowiecki

2022-05-16 12:15:03

W sobotę, 15 maja siatkarki LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki wygrały drugi mecz z Częstochowianką Częstochowa, w którym stawką było 3. miejsce I ligi siatkówki kobiet. Tym samym nowodworzanki osiągnęły historyczny wynik

Po zwycięstwie w Częstochowie przed tygodniem rywalizacja przeniosła się do Nowego Dworu, gdzie mieliśmy poznać zwycięzcę tej pary, który zajmie 3. miejsce na koniec sezonu.
Lepiej to spotkanie rozpoczęły podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego, prowadząc 7:2,16:9 i 20:13. Wówczas do odrabiania strat zerwały się Częstochowianki niwelując straty do LOS-u na 17:21. W końcówce ponownie lepsze okazały się nowodworzanki, wygrywając do 17.
Druga część spotkania rozpoczęła się remisem 3:3 i 5:5. Ten impas przerwała dopiero Aleksandra Deptuch, dając LOS-owi prowadzenie 7:5. Po chwili już nowodworzanki prowadziły 11:7. Wówczas przyjezdne ruszyły do ataku, niwelując stratę do stanu 10:11. Wówczas o czas poprosił trener Kujawski, a gra nowodworzanek szybko wróciła na właściwe tory i po chwili LOS przy zagrywce Łucji Laskowskiej ponownie prowadził 19:12. Zespół gości nie składał broni i do samego końca gonił wynik. Ostatecznie nie udało im się odrobić strat i LOS wygrał 25:21.
W trzeciej ostatniej odsłonie tego pojedynku ponownie lepsze okazały się Biało-niebieskie choć to zespół z Częstochowy przez długi czas miał inicjatywę po swojej stronie.
Nowodworzanki rozpoczęły trzeciego seta od prowadzenia 5:3. Wówczas Częstochowianki objęły prowadzenie 10:6 przy zagrywce Adrianny Rybak. Do wyrównania doszło przy wyniku 11:11. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale żadna z ekip nie zdołała odskoczyć rywalowi na więcej niż punkt. To udało się przyjezdnym przy stanie 18:16. Do remisu po 19 doprowadziła Katarzyna Jędrzejewska, która pozostała w polu zagrywki do końca trzeciej partii. Los zwyciężył 25:19 i 3:0 w całym meczu, pieczętując tym samym zdobycie 3. miejsca w sezonie 2021/2022. Ostatni tytuł MVP w tym sezonie otrzymała Jędrzejewska.
Siatkarki i sztab szkoleniowy LOS-u odebrali medale od wiceprezesa PZPS-u Jacka Kasprzyka i prezesa klubu Dominika Stana. Kibice w tym sezonie byli świadkami pisania wspaniałej karty w historii klubu. Nowodworzanki po raz pierwszy dotarły do ćwierćfinału Pucharu Polski by na koniec sezonu zająć trzecie najwyższe miejsce w historii startów.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:17, 25:21, 25:19)

LOS: Laskowska, Jaworska, Filipek, Deptuch, Świętoń, Jędrzejewska, Balcerowicz (libero) oraz Grzelak.

Wojciech Lewandowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…