Facebook
SEROCK. Polsko-Ukraińskie Forum Samorządowe – „Skuteczny samorząd”

2023-03-15 4:10:01

W dniach 21-24 marca 2023 r. odbędzie się I Polsko-Ukraińskie Forum Samorządowe, którego myślą przewodnią jest „Skuteczny samorząd”


W ramach przedsięwzięcia 21 marca 2023 r. w Hotelu Narvil Conference&Spa w Serocku będzie miała miejsce konferencja, podczas której uczestnicy dyskutować będą m.in. o partnerstwie administracji rządowej i samorządowej, działalności samorządu terytorialnego w warunkach Unii Europejskiej oraz o współczesnych wyzwaniach samorządów.

Wraz z partnerami ze strony ukraińskiej: przedstawicielami Centrum Rozwoju Samorządu Lokalnego oraz Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Agrarnego zdefiniowaliśmy główny cel projektu, którym jest wypracowanie możliwych kierunków wsparcia Ukrainy tak dziś, jak i po odbudowie po rosyjskiej agresji i stały rozwój ukraińskich samorządów.

Konferencja została objęta patronatem honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów Henryka Kowalczyka, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a także patronatami: Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Związku Miast Polskich i Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego.
Partnerem i sponsorem konferencji jest hotel Narvil Conference&SPA w Serocku.

Udział w wydarzeniu potwierdził Wiceprezes Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, Wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński, Szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Michał Prószyński, a także m.in. przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, Krajowego Zasobu Nieruchomości, Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, czy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ze strony ukraińskiej natomiast w konferencji udział wezmą, m.in: Ołena Szulak – deputowana Rady Najwyższej Ukrainy (online), a także: przedstawiciel Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciel Kredo Bank oraz 26. przedstawicieli ukraińskich samorządów.
Na kolejne dni zaplanowane zostało studium dobrych praktyk, które będą okazją do teoretycznego wprowadzenia 26. uczestników z Ukrainy w zagadnienia funkcjonowania samorządów w Polsce i współpracy między jednostkami wspierającymi samorządy w rozwoju. W tym celu uczestnicy odwiedzą cztery samorządy: Legionowo, Radzymin, Wieliszew i Winnicę. Partnerami Forum są także: Mazowiecka Agencja Energetyczna oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *