Sale szkoleniowe….tradycyjnie czy kreatywnie?

2020-11-04 1:17:24

Przy poszukiwaniu sal do przeprowadzenia szkoleń, warsztatów czy zorganizowania debat lub konferencji online, które maksymalnie odpowiedzą na potrzeby Organizatorów ważnych jest kilka wytycznych. Oto zestawienie, które pomaga w wyborze miejsca. Zależy czy ma być tradycyjnie czy… kreatywnie i nietuzinkowo. O tym, co można zaproponować więcej…

Co się liczy?

Oczywiste kryteria dotyczą lokalizacji sali ponieważ w Warszawie jest wiele takich miejsc, standardu i zakresu usług, wyposażenia, funkcjonalności. Ponadto zwracamy uwagę na to czy sala konferencyjna w Warszawie posiada odpowiedni metraż, możliwość otwierania okien, klimatyzację, parkingi, jest odpowiednio oświetlona i klimatyzowana, co centra konferencyjne oferują w standardowym wyposażeniu. Dodatkowo w zależności od charakteru wydarzenia warto zastanowić się, jak dana sala na wynajem będzie wpływać na uczestników szkolenia, co więcej jak będą czuć się w miejscu, w którym spędzą cały dzień lub kilka dni.

Atmosfera miejsca, otoczenie, przyjazny personel… pracownicy biurowi biorący częsty udział w różnego rodzaju wydarzeniach, są chętni na poznawanie nowych miejsc, entuzjastycznie podchodzą do poznawania „nowego” . Może warto wybrać taką przestrzeń, która zaskoczy uczestników i wywoła ich zadowolenie? Oryginalne i niestandardowe miejsca są zapamiętywane! Zaskocz uczestników swojego wydarzenia, pozwól im zapamiętać miejsce i emocje, które towarzyszyły podczas spotkania!

Nietuzinkowa sala, czyli jaka?

Nie jest łatwo znaleźć sale, która sprzyjać będzie procesowi twórczemu i kreatywności. Białe ściany i szare krzesła to zdecydowany standard wśród sal szkoleniowych. Co widzieli już wszyscy! Warto zastanowić się jakie chcemy zapewnić warunki. Na początku proponujemy ustalić miejscowość, ilość uczestników, cel szkolenia i zapotrzebowanie na metraż – wielość sali. Proponujemy Państwu kreatywną i zieloną przestrzeń sal szkoleniowych Green Business Center. Jednak kreatywna przestrzeń to znaczy jaka?

Kreatywna przestrzeń to znaczy jaka?

– Żywa – zachęcamy do tego by wybierać sale w których „tętni życie”. Takie, w których coś się dzieje. Z wyposażeniem, które przyciągnie uwagę i pozwoli uczestnikom szkolenia poczuć się komfortowo.

– Wygodna – każdy z nas dobrze zna twarde, szare krzesła konferencyjne. Warto poszukać takiej sali w której krzesła są zróżnicowane, wygodne i miękkie. Welwetowe, miękkie obicia sprawią, że przez osiem godzin konferencji… może być bardzo wygodnie.

– Kameralność – zasługuje to na duży plus, gdy przestrzeń konferencyjno-szkoleniowa jest na tyle duża, by zapewnić odpowiednią powierzchnię, ale na tyle kameralna, by poświecić maksymalnie dużo czasu na zaopiekowanie się grupą i zapewnienie przytulnych warunków.

– Bezpieczna – w obecnie sytuacji dezynfekowana, wietrzona, z dostępem do światła i świeżego powietrza.

– Ekspozycja roślin – to nie tylko sposób aranżacja… to cały klimat miejsca. Kwiaty doniczkowe oczyszczają powietrze, a także wpływają na naszą produktywność (badania mówią o nawet 15% poprawie). Udowodniono również, że są one w stanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 10. Dodatkowo utrzymują one wilgotność powietrza na poziomie 30-60%, która jest doskonała. Kwiaty pozytywnie wpływają na człowieka dostarczając mu świeży tlen. Warto wybrać salę pełną zielonych liści i koloru, co wpływa uspokajająco.

– Świadomość ekologiczna jest coraz większa – nie bez znaczenia Uczestnicy zwracają uwagę jakie działania są podejmowane w miejscu ich pracy czy miejsc, które odwiedzają. W Green Business Center zapewniono pojemniki na różnego rodzaju odpady. Wybierani są lokalni dostawcy żywności, oferujący bio produkty m.in. warzywa i owoce uprawiane ekologicznymi metodami oraz wypiekane są kruche ciasteczka przy użyciu naturalnych składników. Ponadto używane są naturalne środki higieny (płyny, kremy do rąk, papier). Pamiętajmy, że każda tona papieru poddanego recyclingowi ratuje 17 drzew w porównaniu z papierem z materiałów pierwotnych.

Green Business Center jest kreatywną, przyjazną i ekologiczną przestrzenią. Poszukując sal szkoleniowych na wynajem w Warszawie warto zapoznać się z ich ofertą!

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *