Ryanair odwołuje loty. Nawet 40-50 dziennie

2017-09-19 8:30:13

Ryanair do końca października zamierza odwoływać od 40 do 50 połączeń każdego dnia. Problem dotyczy też pasażerów z Modlina.

“Ryanair zdecydował się zrezygnować z 40-50 lotów dziennie przez następne 6 tygodni (do końca października), aby poprawić punktualność całego systemu, która spadła poniżej 80 proc. w pierwszych dwóch tygodniach września” – poinformował przewoźnik w komunikacie. Jak podkreślono, “jest to niedopuszczalny poziom zarówno dla przewoźnika, jak i klientów”.

Oprócz tego Ryanair chce oddać pracownikom zaległe urlopy. “Zgodnie z wymogami IAA, Ryanair musi rozliczyć zaległe urlopy dla pracowników do 31 grudnia 2017 roku, aby przejść do kolejnego kalendarza od 1 stycznia 2018” – napisano w komunikacie.

Problem w tym, że przewoźnik odwołuje loty bez wcześniejszej zapowiedzi. Np. w zakładce dotyczącej skasowanych lotów, widoczne są dzisiejsze odwołania, ale jutrzejsze już nie.

Irlandzki przewoźnik poinformował na Twitterze, że informacja o odwołaniu będzie wysyłana na adres mailowy, użyty podczas rezerwacji.

Odwołane loty mogą dotyczyć ok. 285 tys. pasażerów, którzy otrzymają propozycję alternatywnego lotu lub zwrot kosztów.

Problem dotyczy też pasażerów z Modlina. W poniedziałek nie odbył się wieczorny rejs do Londynu i w odwrotnym kierunku. W ostatnich dniach podróżni nie odlecieli do Sztokholmu i Madrytu

Dokładne informacje o odwołanych lotach można na bieżąco śledzić na stronie Ryanair.

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *