Remis w Brześciu

2015-06-25 1:19:35

W drugim meczu rozgrywek Młodzieżowej Ligi Bokserskiej zespół nowodworskiego Championa zremisował w Brześciu Kujawskim z reprezentacją Okręgu Kujawsko-Pomorskiego i znajduje się w czołówce rozgrywek

Młodzieżową Ligę Bokserską powołano do życia w tym roku. W jej skład wchodzą reprezentacje okręgowych związków bokserskich oraz jedna drużyna klubowa – Champion NOSiR Nowy Dwór Maz. W sumie w rozgrywkach uczestniczy 5 zespołów.

Mecze rozgrywane są na zasadzie każdy z każdym, co oznacza, że do ich zakończenia w grudniu Championowi pozostało jeszcze 8 spotkań.  W pierwszym, zwycięskim meczu Champion zmierzył się z silną reprezentacją Podlasia, w drugim zremisował w Brześciu  Kujawskim z ekipą Okręgu Kujawsko-Pomorskiego. W tym spotkaniu walczyło 11 zawodników Championa. Tytuł najlepszego pięściarza imprezy przypadł nowodworzaninowi Bartoszowi Zacharskiemu (kat. 81 kg).

Zgodnie z ustaleniami Polskiego Związku Bokserskiego, w rozgrywkach ligi uczestniczą juniorzy (walczą w kaskach) i młodzieżowcy.

– Dobrze, że powstała taka liga. Dzięki niej młodzi pięściarze mają więcej możliwości obycia się z ringiem podczas prawdziwych walk, a jednocześnie poznają swoich ewentualnych przyszłych przeciwników. Poza tym walki o coś motywują bardziej niż spotkania towarzyskie czy sparingi – powiedział Tygodnikowi trener Championa Maciej Frąckiewicz.

Kolejny mecz ligowy dopiero za kilka tygodni, a już w tym tygodniu przed pięściarzami Championa turniej o “Czarne Diamenty”, rozgrywany w śląskim Myszkowie (18-20 czerwca). Weźmie w nim udział Norbert Borzęcki, dla którego będzie to kolejna szansa na zakwalifikowanie się do udziału w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Taką możliwość dawało mu zdobycie tytułu podczas kwietniowych mistrzostw Polski, niestety w finale niespodziewanie przegrał.

Jego porażka zaskoczyła trenerów, tym bardziej że trzy walki kwalifikacyjne wygrał w cuglach i wydawało się, że swoją passę przypieczętuje pewnym zwycięstwem w pojedynku o tytuł.

– Trudno powiedzieć, jakie były przyczyny przegranej. Może Norbert poczuł się zbyt pewny swego..? Tak czy owak, kwestia jego udziału w Mistrzostwach Europy jest wciąż otwarta, jakkolwiek teraz szanse na to są znacznie mniejsze – powiedział nam Maciej Frąckiewicz.

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *