“Razem Bezpiecznie” w Zakroczymiu

2018-06-15 6:29:59

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym programie “Dzielnicowy bliżej nas” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa m.in. rozmawiali nowodworscy policjanci z mieszkańcami Miasta i Gminy Zakroczym oraz zaproszonymi gośćmi na debacie społecznej. Spotkanie było również okazją do podsumowania postulatów, zgłaszanych podczas zeszłorocznej debaty.

4 czerwca o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zakroczymiu odbyła się debata społeczna pn.: “Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność. W debacie wzięli udział: Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski, Komendant Powiatowy Policji mł. insp Marek Chodakowski, przedstawiciele zakroczymskiego samorządu oraz miejscowi policjanci.

Podczas debaty przedstawiono stan realizacji postulatów, które były zgłaszane w 2017 roku. Poruszono również trzy główne kwestie: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program “Dzielnicowy bliżej nas”.

Uczestnikom debaty została zaprezentowana aplikacji “Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym. W spotkaniu z mieszkańcami wzięli również dzielnicowi pracujący w miejscowym posterunku, z którymi po zakończeniu dyskusji każdy mógł indywidualnie porozmawiać.

Po wprowadzeniu wywiązała się między uczestnikami debaty dyskusja i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zjawisku zakłócania porządku publicznego. Nie zabrakło również podziękowań dla zakroczymskich policjantów, za dotychczasową służbę i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.

Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *