PRZYSZŁA JESIEŃ, ZADBAJ O SWOJĄ… GŁOWĘ!

2019-10-03 2:49:23

We wrześniu rocznicę swojej działalności świętowała Pracownia Psychoterapii i Rozwoju SENS w Nowym Dworze Mazowieckim – pierwsza prywatna poradnia psychologiczna w naszym powiecie. Z tej okazji w Pracowni SENS w dniu 21. września odbyły się dni otwarte w trakcie których, każdy chętny mógł skorzystać z bezpłatnej konsultacji z psychologiem, psychologiem dziecięcym, logopedą bądź wziąć udział w warsztatach rozwoju osobistego

Chcemy popularyzować w świadomości mieszkańców temat dbania o zdrowie nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. To właśnie to drugie jest podstawą dobrego samopoczucia, co więcej – to właśnie zdrowie psychiczne leży często u podłoża zdrowia fizycznego – mówi założycielka Pracowni Psychoterapii i Rozwoju SENS Kamila Korzeniewska-Walczak.

Pracownia stawia sobie za cel nie tylko świadczenie usług w zakresie kompleksowej pomocy psychologicznej dla dorosłych, dzieci i młodzieży, ale również szerzenie wiedzy psychologicznej. Na stronie internetowej Pracowni (www.sens-pracownia.pl) zamieszczane są teksty o tematyce psychologicznej, aktywnie prowadzony jest również fanpage Pracowni. W ramach ciekawych wydarzeń organizowanych tej jesieni w Pracowni można wziąć udział w warsztatach rozwojowych dla kobiet, a dla dzieci i młodzieży organizowane są grupy terapeutyczne i socjoterapeutyczne, do których obecnie trwa rekrutacja. W najbliższych miesiącach, w ramach organizowanej przez Pracownię SENS akcji “Zdrowa głowa”, zostaną również wydane broszury informacyjne opisujące najczęściej spotykane zaburzenia psychiczne u młodzieży – będą one rozdawane w Pracowni i wybranych szkołach.

– Akcję pod hasłem “Zdrowa głowa” organizujemy w odpowiedzi na rosnącą potrzebę korzystania z pomocy psychologicznej wśród młodych ludzi, a także rosnący odsetek dzieci i młodzieży z problemamii natury psychicznej. Chcemy przybliżyć rodzicom i nauczycielom ten temat, zwrócić ich uwagę na sygnały, które mogą być niepokojące, a także pokazać, jak można zawczasu zapobiegać trudnościom lub jak pomagać jeśli problem już istnieje – mówi Kamila Korzeniewska-Walczak.

Jesień to czas, w którym obchodzimy m.in. Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom oraz Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Są to ważne daty, bo pomagają publicznie promować temat zdrowia psychicznego.

– Statystyki są przerażające – szacuje się, że w Polsce nawet 1,5 mln osób choruje na depresję. Inne statystki podają, że 20 % młodzieży cierpi z powodu zaburzeń depresyjnych, a niektóre źródła podają, że nawet co trzeci nastolatek ma objawy depresyjne. WHO podaje, że w przeciągu 10 lat depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie, obecnie zajmuje drugie miejsce – opowiada psychoterapeutka z Pracowni SENS.

W Pracowni SENS pomocy mogą szukać zarówno dzieci jak i dorośli, którzy zmagają się z depresją, lękami, uzależnieniami czy trudnościami w relacjach. Niestety, trudności natury psychicznej w obecnych czasach występują coraz częściej, ważna jest samoświadomość i otwartość na szukanie pomocy, kiedy pojawiają się problemy.

Artykuł sponsorowany

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *