Facebook

Przyjaciele z Nasielska o Grudniu: “Serdeczny, życzliwy człowiek”

2017-06-22 1:54:13

W sobotę, 17 czerwca, zmarł Józef Grudzień. Ten wielki sportowiec  w ostatnich latach swego życia często przebywał w gm. Nasielsk.

Grudzień był w latach 70. jednym z najlepszych pięściarzy w Polsce. Z igrzysk w Tokio w 1964 roku wrócił z olimpijskim złotem, a cztery lata później w Meksyku wywalczył srebro.

Sukcesy święcił w wadze lekkiej. Zawdzięczał je wspaniałej technice bokserskiej. “To czarodziej ringu” – jak mówiło o nim wielu.

Po zakończeniu kariery był m.in. wieloletnim działaczem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Bokserskiego.

W ostatnich latach swego życia często przebywał na terenie powiatu nowodworskiego, zwłaszcza na terenie nasielskiej gminy. Miał tu wielu znajomych i przyjaciół. Wiązało to się z tym, że mieszkał w miejscowości Szyszki.

Przez Nasielsk wiodła najkrótsza droga do Warszawy, z którą był od lat związany. Nasielsk bardzo lubił, chętnie uczestniczył tu w różnego rodzaju spotkaniach – zwłaszcza z dziećmi i młodzieżą. Nasielszczanie odwiedzali go w jego domu w Szyszkach. A był to bardzo “ciepły”, prawdziwie polski dom – o co dbali państwo Grudniowie.

Ci, którzy go znali, podkreślają jego prostolinijność, serdeczność, życzliwość, opiekuńczość i ofiarność. To wspaniały człowiek. Łączymy się z jego najbliższymi w żalu i bólu.

Andrzej Zawadzki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…