Pracownik okradał własną firmę

2017-09-11 1:38:24

Nowodworscy kryminalni zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież 1000-litrowych pojemników z firmy, w której pracował. Wartość zabranych przedmiotów oszacowano na ok. 70 000 zł.

Funkcjonariusze otrzymali informację, że w jednej z firm w mieście od jakiegoś czasu giną palety, na których umocowane są 1000-litrowe pojemniki. Policyjne śledztwo wykazało, że przedmioty są nielegalnie wywożone z terenu zakładu. Pod koniec zeszłego tygodnia mundurowi zatrzymali do kontroli jeden z takich transportów.

Podczas szczegółowej inspekcji okazało się, że przewożone pojemniki opuściły firmę na podstawie podrobionych dokumentów. W związku ze sprawą zatrzymano 37-letniego mężczyznę, który odpowiadał m.in. za składowanie pojemników na terenie zakładu.

Z dalszych ustaleń śledczych wynika, że proceder trwał już od czerwca br. Zebrany materiał dowodowy pozwolił postawić zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty kradzieży ponad 400 pojemników, które policjanci odzyskali zeskładowane na terenie jednej z firm znajdującej się w województwie kujawsko-pomorskim.

Pokrzywdzony wstępnie wycenił wartość zabranych przez mężczyznę przedmiotów na sumę nie mniejszą niż 70 000 złotych

Jarosław C. przyznał się do przestępstwa. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

red./Kpp w NDM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *