Pożyczki gotówkowe – ranking najlepszych ofert

2020-08-19 9:16:28
Jeśli nie masz dużego doświadczenia z rynkiem finansowym, możesz myśleć pożyczka gotówkowa jest tym samym, co kredyt gotówkowy. Faktem, jest, że oba terminy często są stosowane zamiennie w codziennym życiu, jednak w praktyce oznaczają coś innego. Wsparcie finansowe może być Ci potrzebne w najmniej spodziewanym momencie.

 

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie brałeś pożyczki, to nie możesz wykluczyć zaistnienia takiej konieczności w przyszłości. Dobrze więc wiedzieć, czym są pożyczki gotówkowe oraz jak znaleźć najlepszą ofertę na http://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Czym są pożyczki gotówkowe?

Pożyczka gotówkowa może, ale nie musi być produktem bankowym. Coraz częściej jest ona oferowana przez prywatne przedsiębiorstwa. To właśnie dzięki temu jest o wiele bardziej powszechna. Podstawową zaletą jest fakt, że wymagania względem pożyczkobiorcy są o wiele niższe niż w bankach.

Ma to znaczenie dla tych, którzy na przykład posiadają już inne zadłużenia lub nie mogą przedstawić stałej umowy o pracę. Bez większych trudności znajdziesz również tanie pożyczki gotówkowe, które udzielane są nawet dłużnikom, czy też osobom, które nie posiadają pozytywnej historii kredytowej. Może być to więc deska ratunkowa, jeśli jesteś w wyjątkowo kiepskiej sytuacji finansowej.

Kredyt gotówkowy – alternatywa dla pożyczki?

Kredyt gotówkowy jest udzielany przez bank, a jego udzielenie reguluje ustawa o prawie bankowym. Umowa kredytowa jest zawsze odpłatna, a sam kredyt to zobowiązanie długoterminowe. Zwykle im dłuższy jest okres kredytowania, tym więcej korzyści dla banku. Właśnie dlatego może okazać się, że spłata kilkudziesięciu tysięcy zostanie rozłożona nawet na kilkanaście lat.

Niestety wymagania względem kredytobiorcy są bardzo wysokie. Najczęściej konieczne jest udokumentowanie zarobków. Duże znaczenie ma nie tylko ich wysokość, ale również systematyczność wpłat na rachunek bankowy. Możesz być również pewien, że w procesie ubiegania się o kredyt Twoja historia kredytowa zostanie rzetelnie sprawdzona. Czasami nawet opóźnienia w spłacie rat, które miały miejsce w odległej przeszłości mogą utrudnić podpisanie umowy kredytowej na korzystnych warunkach.

Pożyczki gotówkowe – czym się charakteryzują?

Pożyczki gotówkowe udzielane są nie tylko przez banki, ale również instytucje, czy też osoby prywatne. Zwykle maksymalna wysokość zobowiązania jest o wiele niższa niż w przypadku kredytu. Z założenia pożyczka ma również charakter krótkoterminowy. Jej spłata może mieć charakter jednorazowy lub ratalny. Sporym jej atutem jest fakt, że coraz częściej pożyczki udzielane są osobom zadłużonym, z komornikiem, czy też nieposiadający stałego zatrudnienia. Brak pozytywnej historii kredytowej również nie stanowi znaczącej przeszkody.

Czym wyróżniają się tanie pożyczki?

Tanie pożyczki często opiewają na niewielkie kwoty – od kilkuset do kilku tysięcy złotych, a czas ich spłaty zwykle nie przekracza trzydziestu dni. Atutem jest niskie oprocentowanie oraz wysokość prowizji. Niektóre instytucje finansowe udzielają darmowej pożyczki w ramach akcji promocyjnej. To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla nowych klientów.

Brak opłat za podpisanie umowy, obowiązkowych ubezpieczeń, czy też innych ukrytych kosztów sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na pożyczkę gotówkową. Poszukując najkorzystniejszych ofert, warto jest zajrzeć do rankingów, które przygotowywane są przez specjalistów z branży. W sieci można znaleźć również rzeczywiste opinie na temat pożyczkodawców – dzięki nim podjęcie trafnej decyzji stanie się łatwiejsze.

Oczywiście nie każda oferta jest korzystna. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie przeanalizować warunki umowy. Nie podpisuj jej, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Rozsądniej skorzystać z doradztwa doświadczonej osoby. Porównaj ze sobą kilka różnych ofert – po obliczeniu kosztów będziesz w stanie ocenić, która pożyczka jest najtańsza, a tym samym najbardziej opłacalna.

Pożyczki gotówkowe – ranking

Jak znaleźć najtańsze pożyczki gotówkowe? Ranking jest bardzo pomocnym narzędziem, które powoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu na poszukiwaniach. Powstaje on na bazie konkretnych obliczeń, dlatego jest obiektywny oraz dostarcza gotowego zestawienia informacji o aktualnych ofertach. Dowiesz się z niego, jak dużo musisz oddać pożyczkodawcy, jakie prowizje zapłacisz oraz szybko zorientujesz się, w której firmie pożyczkowej oferta jest najbardziej atrakcyjna.

Gdzie brać pożyczki gotówkowe? Ranking banków oraz parabanków zmienia się wraz ze zmianami w propozycjach konkretnych instytucji. Codzienne możesz wygenerować nowe zestawienie, wpisując tylko interesującą Cię kwotę oraz czas spłaty pożyczki. Na bazie tych danych powstaje najbardziej aktualny ranking. Pożyczki gotówkowe, które dzisiaj według niego warto brać pod uwagę oferują:

  • Vivus,
  • Wonga,
  • Net Credit,
  • Kuki,
  • Finbo,
  • Lew Pożyczka,
  • Pożyczka Plus.

Vivus oraz Wonga oferują pożyczki za darmo dla nowych klientów.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *