Płonęło poddasze cukierni. 40 osób ewakuowanych

2015-10-08 9:07:03

Wczoraj (7.10) w budynku cukierni znajdującej się na Osiedlu Młodych przy ulicy Wojska Polskiego doszło do groźnego pożaru. Na miejsce natychmiast wysłano straż pożarną

Do zdarzenia doszło chwilę po godzinie 20:00. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, na zewnątrz nie było ognia. Jak informuje kpt. Mariusz Kraśniewski, doszło do pożaru poddasza. Spod przykrycia dachowego wydobywał się dym. Najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

W czasie pożaru w budynku cukierni znajdowało się około 40 osób, które natychmiast ewakuowano. Pracownicy przed przybyciem straży pożarnej sami próbowali ugasić pożar.

Po sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej przystąpiono do zrywania dachu oraz zbadania obszaru poddasza kamerą termowizyjną, w celu wykluczenia dalszego zapłonu.

Akcja zakończyła się o godzinie 21:45. Brały w niej udział 3 zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz 3 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Nowego Dworu Mazowieckiego, Zakroczymia oraz Czosnowa. Ponadto na miejsce pożaru zadysponowano straż miejską, pogotowie energetyczne oraz policję.

Adam Balcerzak

Fot. wirtualnynowydwor.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *