POWIAT. Wolno czy nie wolno przemieszczać się w Sylwestra?

2020-12-31 2:19:35

Wiele osób zadaje sobie dzisiaj pytanie czy wolno dzisiaj przemieszczać się w miejscach publicznych? Czy wieczorem “drogówka” będzie nas pytać o cel podróży? Jakie grożą kary?

Zgodnie z przepisami, przemieszczanie w nocy sylwestrową ma być możliwe wyłącznie w celu: wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

A co z przemieszczaniem się taksówkami?

Mundurowi będą podchodzili indywidualnie do każdej kontrolowanej osoby.

-Naszym priorytetem będzie kontrolowanie kierujących, którzy mogą prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. A nie będzie też taryfy ulgowej dla osób spożywających alkohol w miejscach publicznych – powiedział w rozmowie z RMF FM Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.

Poprosiliśmy również nowodworską komendę o komentarz.

-W Sylwestra od godz. 19:00 do 6:00 rano na terenie kraju będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Policjanci jak każdego dnia będą dbali o nasze bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów prawa. Każda interwencja traktowana jest indywidualnie, dlatego też funkcjonariusze w zależności od zastanej sytuacji i okoliczności ocenią i zdecydują o sposobie jej zakończenia – informuje st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jakie kary?

Policjant kontrolując osobę przemieszczającą się w godzinach 19:00-6:00, ma kilka możliwości, w zależności od popełnionego czynu. Najbardziej optymistyczna dla kierowców jest odstąpienie od ukarania, jeżeli nie będzie widział do tego podstaw, może jednak nałożyć karę mandatu (od 40 zł do 1000 zł), ale pozwolić kontynuować podróż. W najgorszym przypadku, może zakazać kontynuowania jazdy ze względu na zagrożenie zdrowia lub życia. Policjant może również zawiadomić sanepid, który dysponuje prawem do natychmiastowego nałożenia grzywny w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

EG

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *