POWIAT. Wkrótce rozpoczną rozbudowę trasy S7

2019-12-04 9:57:58

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę trzeciego, a zarazem ostatniego odcinka S7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem. Chodzi o blisko 10-kilometrowy fragment od Modlina do Czosnowa. Wpłynęło sześć ofert

Najniższą ofertę na kwotę 598 797 880,35 zł złożyła firma Budimex. Budżet zamawiającego wynosi 542 308 178, 97 zł. Podpisanie umowy planowane jest na kwiecień 2020 r.

W budowie są już trzy z czterech odcinków pomiędzy granicą województwa mazowieckiego a Płońskiem. Pozostałe oferty jakie wpłynęły to:

616 232 688,18 zł, konsorcjum: Metrostav Polska (lider) Bielsko-Biała oraz Metrostav,  Praga, Czechy

623 798 611,80 zł, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR, Zawiercie

638 316 150,49 zł, Mostostal Warszawa, Warszawa

713 330 800,20 zł, PORR, Warszawa

819 559 272,37 zł, STRABAG, Pruszków

Oferty są obecnie analizowane pod kątem cenowym i merytorycznym. Postępowania zostały ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego. Złożone oferty będą badane i oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów:- przedłużenie okresu gwarancji na wybrane elementy – 30%,- termin realizacji – 10%,- cena – 60%.

– Zakładamy, że umowa z wykonawcą, w przypadku braku odwołań, zostanie podpisana w kwietniu 2020 r. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 36 miesięcy od daty jej zawarcia (w tym złożenie wniosku o ZRID po 10 miesiącach od daty rozpoczęcia). Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest wiosną 2024 r. – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Zakres prac

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 9,7 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Rozbudowane zostaną dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. Konstrukcja mostu na Wiśle w Zakroczymiu zostanie uzupełniona o chodnik i ścieżkę rowerową zamocowane do konstrukcji mostu. Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk – Czosnów będą prowadzone pod ruchem i głównym założeniem jest zminimalizowanie utrudnień. W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu. Podczas robót kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (dla odcinka I i II). W przypadku odcinka III dopuszczone będzie miejscowo zastosowanie trzech pasów w systemie o zmiennych kierunkach w dostosowaniu do natężeń ruchu.

Dla zwiększenia konkurencyjności dajemy potencjalnym wykonawcom możliwość wyboru rodzaju nawierzchni, czyli sami mogą zdecydować czy trasę główną zbudują betonową czy bitumiczną. To pierwsze takie rozwiązanie. Oznacza to, że firma przystępująca do przetargu będzie mogła zastosować technologię, w której się specjalizuje i pod tym kątem dostosować ofertę.​

Red./fot. GDDKiA

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *