Facebook
POWIAT. Wczoraj tłumy na stacjach, dzisiaj w bankach. Nie dajmy się ponieść panice!

2022-02-25 1:53:58

Wczoraj tłumy na stacjach benzynowych, dzisiaj w bankach…Wczorajsze (24.02) długie kolejki do stacji benzynowych to niecodzienny widok w powiecie nowodworskim. Jednak podobnie sytuacja wyglądała w całym kraju, gdzie Polacy tłumnie zaopatrywali się w ropę lub benzynę. Widoczne są już również wyższe ceny za litr paliwa.
Na jednej z nowodworskich stacji benzynowych dowiedzieliśmy się, że cena paliwa wczoraj w ciągu kilku godzin wzrosła tu o 20 gr, a kolejki do dystrybutorów ustawiały się już od południa. Panikę wywołały częściowo fake newsy o tym, że paliwa zabraknie. “Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone. Zarówno na poziomie rynku hurtowego jak i detalicznego. Apelujemy o weryfikowanie podawanych informacji.” – uspakajała wczoraj Kancelaria Premiera.
Około godziny 18tej za litr Pb95 w Modlinie trzeba było zapłacić 5,71 zł.
Już dziś przed południem cena za to samo paliwo wynosiła 5,86 zł. A to i tak nie najwyższa cena w okolicy, bo miejscami dochodzi ona do 5,99 zł/litr.
Kolejki pod dystrybutorami dzisiaj nie wyglądają aż tak zatrważająco jak wczoraj. Istne oblężenie przechodzą z kolei banki.
Tłumy ustawiają się z obawy przed tym, że zabraknie gotówki. Klienci chcą wypłacać swoje oszczędności.
Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego zapewniają, że gotówki w bankach nie zabraknie. Wbrew pojawiającym się fałszywym informacjom, Komisja wyjaśnia, że nie ma w planach wprowadzać żadnych limitów na wypłaty gotówki. Urząd zwraca również uwagę na ryzyko zwiększonej aktywności cyberprzestępców i apeluje o rozwagę i ostrożność, a przede wszystkim o nie uleganie panice, która prowadzi do chaosu i nakręca spiralę powszechnego strachu. red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *