POWIAT. Są testy na koronawirusa “na życzenie”

2020-05-06 1:20:54

W placówkach Nowodworskiego Centrum Medycznego pojawiły się nowoczesne testy IgG wykrywające koronawirusa, dostępne “na życzenie”. Szpital pozyskał ich około 5 tysięcy. Wiarygodność testu dochodzi do 99%

Specyfik wykrywa proteinę IgG, którą nasz organizm wytwarza po infekcji koronawirusem. Proteina może pozostawać w organizmie przez miesiące, a nawet lata. Tak więc, jeśli przed dwoma tygodniami lub wcześniej zetknęliśmy się z koronawirusem, wynik będzie dodatni. Będzie to znaczyć, że obecnie jesteśmy już na niego uodpornieni.

Ponieważ jednak wirus ten jest zjawiskiem nadal nierozpoznanym, nikt obecnie nie wie, jak długo ta odporność będzie się utrzymywać. Personel NCM będzie badany nowym testem powszechnie i bezpłatnie. Natomiast dla mieszkańców powiatu nowodworskiego, leczących się w placówkach obsługiwanych przez Nowodworskie Centrum Medyczne będzie dostępny odpłatnie po 70 zł. Testy będą mogli również nabyć mieszkańcy powiatu legionowskiego. Pozostałe osoby muszą zapłacić nieco więcej.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *