POWIAT. Rozbudowa szpitala coraz bliżej

2020-06-24 2:43:50

Zapowiadane od dawna plany rozbudowy nowodworskiego szpitala wraz z nowym blokiem operacyjnym stają się coraz bardziej realne. 19 czerwca br. na terenie Nowodworskiego Centrum Medycznego podpisano umowę, na mocy której szpital otrzyma czteromilionowe wsparcie

Umowa podpisana przez starostę Krzysztofa Kapustę z przedstawicielem samorządu mazowieckiego umożliwi szybkie rozpoczęcie modernizacji istniejącego bloku operacyjnego. Całkowity koszt planowanej inwestycji to aż 13 milionów złotych. Dzięki tym pieniądzom przeprowadzone prace budowlane będą obejmować budowę dwóch pięter oraz poddasza, na których znajdować się będą m.in. OIOM, centralna sterylizatornia, pomieszczenia techniczne, sale oraz blok operacyjny o łącznej powierzchni około 1000 m². Całość ma być ukończona już za dwa lata.

Przypomnijmy, iż dziesięć dni wcześniej NCM otrzymało od samorządu mazowieckiego  nowoczesny aparat rentgenowski dla potrzeb pracowni diagnostyki obrazowej. Jest to przewoźny aparat cyfrowy Mindray MobiEye 700 z detektorem bezprzewodowym i zasilaniem akumulatorowym Mindray.
Szpital w Nowym Dworze Maz. rozwija się nie tylko pod względem technicznym. Obecnie dyrekcja poszukuje do pracy pielęgniarki operacyjnej i nowego chirurga. Natomiast na oddziale internistycznym już pojawił się nowy lekarz – rezydent. Wciąż dla każdego chętnego przeprowadzane są testy IgG na obecność koronowawirusa.
Doktor Łukasz Tomasik, dyr. ds. medycznych NCM zapewnia, że to nie koniec dobrych zmian w szpitalu.
Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *