Facebook
POWIAT. Rekordzista miał 2,5 promila

2022-03-30 2:14:37

W ostatnich dniach nowodworscy policjanci wyeliminowali z ruchu kilku kierujących, którzy znajdując się w stanie nietrzeźwości wsiedli za kierownicę. Funkcjonariusze nie stosują taryfy ulgowej wobec nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych. Postępowania w tych sprawach są nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim i w Pułtusku.

W niedzielne przedpołudnie, policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie podjęli kontrolę drogową w miejscowości Górki. Zauważyli, że kierujący peugeotem nie trzyma prostego toru jazdy. Podczas wykonywanych czynności wyczuli od 61- latka z gminy Leoncin silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Okazało się, że w ogóle nie posiada prawa jazdy.

28 marca br. o godz. 15:30, mundurowi z pomiechowskiego komisariatu przeprowadzili na ul. Broniewskiego interwencję wobec kierowcy volkswagena. Policjanci podejrzewali, że 55- latek może być pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny 1 promil alkoholu.

Wczoraj (29.03) po południu, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nasielsku zauważyli forda transita. Kierujący nim mężczyzna okazał się kompletnie pijany. Podczas podjętej w Chrcynnie interwencji nasielscy mundurowi ujawnili, że siedzący za kierownicą auta 28- latek z tej gminy, w wydychanym powietrzu ma aż 2,5 promila alkoholu.

Przypominamy!!!!

Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
To również skrajna nieodpowiedzialność, która może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Postępowania w tych sprawach prowadzone sa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim i w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha/mn
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *