POWIAT. Radna wnioskuje o nową infrastrukturę drogową

2020-07-16 12:01:33

Od wielu lat mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego obserwują zwiększenie natężenia ruchu drogowego wzdłuż ul. Wojska Polskiego (DW 630). W ramach budżetu obywatelskiego Mazowsza – radna powiatu nowodworskiego Anna Małecka złożyła wniosek mający na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców na terenie Osiedla Młodych

W okolicy powstało wiele dużych osiedli mieszkaniowych, wzrosła liczba mieszkańców. Wybudowano nowe obiekty handlowe. W pobliżu zlokalizowane są duże zakłady przemysłowe, co dodatkowo ma wpływ na wzmożony ruch samochodów ciężarowych. Na przestrzeni ostatnich lat w tej okolicy miało miejsce wiele wypadków drogowych z udziałem pieszych, w tym kilka śmiertelnych. Projekt w sposób wymierny i zdecydowany wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Doświetlenie przejść dla pieszych poprawi bezpieczeństwo mieszkańców pobliskich osiedli i spowoduje zmniejszenie prędkości przejeżdżających pojazdów. Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego (DW 630) z ulicą Witolda Pileckiego upłynni ruch na skrzyżowaniu, w szczególności ułatwi wyjazd mieszkańcom Osiedla Młodych na drogę wojewódzką.

Droga wojewódzka nr 630 to istotne połączenie komunikacyjne powiatów legionowskiego i nowodworskiego. Ma ona również charakter subregionalnego połączenia – przenosi ruch z Warszawy do tras wiodących na północ (DK 7 w kierunku Gdańska oraz DK 62 w kierunku Płocka) i na wschód (DK 62 w kierunku Wyszkowa, DK 61 w kierunku Makowa).

Projekt zakłada doświetlenie czterech istniejących przejść dla pieszych w ulicy Wojska Polskiego:

– przy skrzyżowaniu z ulicami gminnymi – Długą i Łęczną

– przy wyjeździe z ulicy Witolda Pileckiego

– na wysokości ulic gminnej i osiedlowej – Szarych Szeregów i Perłowej

– na wysokości ulicy gminnej kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Osiedla pod Dębinką Projekt dodatkowo obejmuje budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ulicą Witolda Pileckiego. Termin realizacji projektu to styczeń – kwiecień 2021 – opracowanie i zatwierdzenie dokumentacji projektowej maj – czerwiec 2021 – ogłoszenie o przetargu i wybór wykonawcy lipiec – wrzesień 2021 – rozpoczęcie prac grudzień 2021 – odbiory i zakończenie prac budowlanych). Całkowity koszt realizacji projektu w trzech etapach to 530 000 zł. O wynikach oceny projektów będzie zamieszczona informacja na stronie bom.mazovia.pl do 7 września br., listę projektów do głosowania będzie można poznać do 16 października br. Natomiast głosować na projekty będzie można między 26 października, a 16 listopada br.  Tego, które projekty zostaną zrealizowane w 2021 r., dowiemy się najpóźniej 30 listopada br.

Małgorzata Mianowicz

Comments

comments

1 komentarz

  1. Rondo Pileckiego odpowiedz

    Na Pileckiego jest potrzebne rondo !! Światła mogą co najwyżej spowodować jeszcze większe korki. Światła to należy zrobić ale między Jarzebinowym a Słonecznym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *