POWIAT. Powrót „szkolnych dentystów” poza szkołami

2023-03-12 3:05:05

Od minionego tygodnia został uruchomiony gabinet profilaktyki stomatologicznej dla uczniów z powiatu nowodworskiego. Nowodworskie Centrum Medyczne podpisało umowę z lekarzem stomatologiem, który będzie przyjmował dzieci i młodzież w przychodni w Zakroczymiu


Niektórzy z naszych czytelników doskonale pamiętają gabinety szkolnych dentystów. Dla jednych była to sala tortur i katuszy, inni nie mają aż tak traumatycznych przeżyć i dzięki profilaktycznym wizytom do tej pory mogą cieszyć się zdrowym uzębieniem. Od dawna duża większość gabinetów w szkołach już nie funkcjonuje, natomiast świadczenia profilaktyczne dla uczniów są w pewnym zakresie sprawowane przez lekarzy stomatologów poza murami szkół i finansowane ze środków publicznych.

W Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ul. Rynek 8 w Zakroczymiu dwa razy w tygodniu będzie przyjmował lekarz-stomatolog Kamil Piechocki. Wizyty będą odbywały się w środy od 9 do 13 oraz w czwartki od 10 do 12. Szczegóły oraz zapisy pod nr tel. 22 785 21 15.

Chcąc sprawdzić jak długo trzeba czekać na wizytę, w poniedziałek 6 marca zadzwoniliśmy i zostaliśmy odesłani z kwitkiem, ponieważ dopiero w dni przyjęć będzie asystentka, która może podać szczegóły. W dniu rozpoczęcia zapisów personel przychodni nie był zorientowany, że wprowadzono nową usługę medyczną. Udało nam się natomiast ustalić, że kontrakt z lekarzem podpisany został do końca czerwca br. z możliwością przedłużenia.
Jak zapowiada dyrekcja NCM, od kwietnia planuje uruchomić podobny gabinet profilaktyki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Paderewskiego.

gm.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *