POWIAT. Po 500 zł dla pijanych rowerzystów

2020-06-03 12:17:27

W ciągu kilku ostatnich dni nowodworscy policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów. Apelujemy o rozsądek i ostrożność. Kierowanie rowerem po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości jest bardzo niebezpieczne. Stwarza zagrożenie dla samego rowerzysty, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego

W ubiegły czwartek policjanci wydziału ruchu drogowego, w Starych Gniewniewicach (gm. Leoncin), zatrzymali do kontroli drogowej 67- letniego mieszkańca tej wsi. Mężczyzna kierował rowerem po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że ma blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W piątek nasielscy funkcjonariusze, w Kosewie (gm. Pomiechówek), zatrzymali do kontroli drogowej 49-latka z tej miejscowości. Kierował rowerem po drodze publicznej, mając w organizmie 2,62 promila alkoholu.

Mundurowi z komisariatu policji w Nasielsku ujawnili aż dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy, 25-aatek ze Starych Pieścirogów, kierował rowerem po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi rowerzysta to 38-latek z Nasielska. Miał w organizmie 0,56 promila alkoholu.

Wszyscy 4 nietrzeźwi rowerzyści zostali ukarani. Na każdego z ich policjanci nałożyli mandat w wysokości 500 zł.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek. Stosujmy zasadę: PIŁEŚ-NIE JEDŹ! Bądźmy odpowiedzialni! Przez swoją lekkomyślność stwarzamy zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu.

st. asp. Joanna Wielocha

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *