POWIAT. Od soboty bez maseczek na spacerze! Znoszone są kolejne obostrzenia

2020-05-27 12:26:46

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował, że od 30 maja, czyli od najbliższego weekendu w przestrzeni publicznej będziemy mogli chodzić bez maseczek na twarzy, z zachowaniem dystansu społecznego

Od najbliższej soboty w przestrzeni publicznej zniesiony będzie nakaz noszenia maseczek. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaleca jednak, aby nosić maseczki, jeżeli idziemy obok siebie np. na spacerze. Natomiast w sklepach, komunikacji, kościołach i kinach będą nadal obowiązywać.

Od soboty znikają również ograniczenia w handlu. Nie będą obowiązywały już limity klientów w sklepach, restauracjach, kawiarniach i barach.

Natomiast od 6 czerwca wesela i uroczystości rodzinne oraz koncerty będą mogły być organizowane z ograniczeniem do 150 osób. Od tego momentu również ponownie otwarte zostaną kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, siłownie, parki rozrywki i kluby fitness. W przypadku kin i teatrów widownie będą mogły być zapełnione max. w 50% i konieczne będzie zakrywanie ust i nosa.

EG

 

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *