POWIAT/NOWY DWÓR MAZ. Przebudują ul. Morawicza i ul. Paderewskiego

2020-09-29 12:23:01

Jak informuje na swoim profilu radna Powiatu Nowodworskiego Anna Małecka już niebawem możemy spodziewać się poprawy bezpieczeństwa na ulicach w Nowym Dworze Mazowieckim

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Powiatu Nowodworskiego radni uchwalili zmiany w budżecie na bieżący rok. Do budżetu wprowadzono nowe zadanie, czyli przebudowę drogi powiatowej w ciągu ul. Paderewskiego do ul. Morawicza w Nowym Dworze Maz. Na wykonanie zadania została przeznaczona kwota 600 000 zł, która obejmuje naprawę nawierzchni, jak również wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Morawicza z ul. Jarzębinową i ul. Miłą. W tym miejscu znajduje się przejście dla pieszych prowadzące do nowo powstałego Osiedla Jarzębinowa. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ mieszkańcy od dawna zgłaszali swoje uwagi o fatalnym stanie jezdni ulic Paderewskiego i Morawicza oraz niebezpiecznym przejściu w kierunku nowego osiedla.

Przejścia dla pieszych, które mogą zostać doświetlone w ramach projektu

Radna Anna Małecka jest mocno zaangażowana w poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców na drogach w mieście. Jeszcze w trakcie wakacji złożyła projekt do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza dotyczący pozyskania funduszy na doświetlenie przejść dla pieszych w całym ciągu drogi nr 630, czyli ul. Wojska Polskiego (obwodnica).  Projekt zakłada doświetlenie czterech przejść na wysokości ul. Łęcznej, ul. Wyszyńskiego, ul. Szarych Szeregów i ul. Pileckiego. Jej projekt został pozytywnie zweryfikowany przez Urząd Marszałkowski i już niebawem trafi pod głosowanie mieszkańców Mazowsza. Głosowanie rozpocznie się po 26 października i tylko od obywatelskiej postawy naszych mieszkańców zależy, czy miasto otrzyma dofinansowanie na realizację projektu. Będziemy informować na naszych łamach, gdzie i w jaki sposób oddać swój głos popierający projekt radnej Anny Małeckiej.

M.M.

Comments

comments

2 komentarze

  1. Michal odpowiedz

    Zastanawiam się kiedy przyjdzie czas na ul. Maturzystów?

  2. Podatnik odpowiedz

    Genialne! Ta ulica i tak już jest zatkana a jeszcze światła postawią. Niech developer co postawił to osiedle wybuduje kładka albo przejście pod ziemią dla mieszkańców. Jaki jest procent partycypacji dewelopera w kosztach? Zaraz jeszcze dostawią przy Kauflandzie drugą galerię i główna arteri miasta bedzie zamurowana. A judy w końcu zrobią ulice maturzystów codziennie setki dzieci chodzą przez re błoto i kałuże do szkol a dorośli z i do pociągów.
    Kiedy Burmistrz zacznie dbać o interes mieszkańców a już tylko o developerów?
    Okolice stacji kolejowej to jakiś małpi gaj, rozwalone chodniki, tony blota i śmieci, budowy widna ot taka wizytówka dla pasażerów pociągów. O dworcu juz nie wspomnę bo zabrakło zaineresowania władz gdy PKP planowało remont liniw, ale w Pomiechówku nie zaspali i będą mieli piekny dworzec. Witamy w NDM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *