POWIAT. Nietrzeźwi rowerzyści: rekordzista miał 3 promile

2022-06-17 11:05:10

W poprzednim tygodniu podczas policyjnych kontroli zatrzymano kilku pijanych rowerzystów. Kierujący jednośladami poza odpowiedzialnością karną, narażają się również na ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia na drodze. Zderzenie z autem może przynieść bardzo negatywne skutki. Policjanci apelują do rowerzystów o rozwagę i niekorzystanie z jednośladu po najmniejszej nawet ilości wypitego alkoholu.

9 czerwca 2022 r. przed godz. 20:00, policjanci nowodworskiej drogówki partolowali rejon gminy Nasielsk. W Studziankach zauważyli rowerzystę jadącego “wężykiem”. Kontrola stanu trzeźwości 60- latka z Dębinek wykazała, że w wydychanym powietrzu ma 1,6 promila alkoholu. Mundurowi zakazali mu dalszej jazdy i nałożyli mandat karny w wysokości 2500 zł.
11 czerwca br. chwilę po północy, funkcjonariusze nasielskiej prewencji na ul. POW podjęli interwencję wobec kierującego rowerem mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 39- latka 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Nasielska został przez policjantów ukarany mandatem w kwocie 2500 zł.
Następnego dnia patrolowcy z komisariatu w Nasielsku zatrzymali kolejnego pijanego rowerzystę. Po godz. 22:00 zauważyli na ul. Warszawskiej rowerzystę, który nie trzymał prostego toru jazdy. Podjęli wobec niego kontrolę drogową. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 24- latek z Dębinek znajduje się w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał aż 3 promile alkoholu. Mundurowi zakazali mu dalszej jazdy. Mężczyzna nie uniknął również 2.500 mandatu.
Policjanci ujawnili również dwóch rowerzystów w stanie po użyciu alkoholu.
Pierwszy z nich trafił w ręce mundurowych z Czosnowa w piątkowy wieczór. 29- latek z Adamówka w wydychanym powietrzu miał 0,29 promila alkoholu. Kolejny w sobotnie popołudnie, w Modlinie Starym. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, 50- latek ze Szczypiorna miał w organizmie 0,48 promila alkoholu. Funkcjonariusze nałożyli na każdego z nich mandat karny w wysokości 1000 zł.

Przypominamy!!!
Od 1 stycznia 2022 r. obowiązuje nowy taryfikator mandatów, ktory przewiduje znacznie wyższe kary dla rowerzystów:
– jazda rowerem w stanie po użyciu alkoholu- mandat w wysokości 1000 zł
– jazda rowerem w stanie nietrzeźwości- mandat w wysokości 2500 zł

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…