POWIAT. Najlepsze te małe kina…

2020-07-29 1:11:40

Można powiedzieć, że kinomani sporo stracili w związku z pandemią koronawirusa. Nie ma światowych premier, nie ma wielkich produkcji, a multipleksy świecą pustkami. Jednak w naszym powiecie znaleziono kilka sposobów, by wielbiciele filmów na dużym ekranie znaleźli coś dla siebie

Nowy Dwór Mazowiecki

Sami organizatorzy są zaskoczeni popularnością, jaką cieszy się kino samochodowe zorganizowane przez grupę Aktywny Nowy Dwór. W miniony piątek odbył się kolejny seans filmowy w naszym mieście, podczas którego jak poprzednio wyświetlono dwa filmy. Jeden dla najmłodszych widzów, drugi dla dojrzalszych kinomaniaków obraz Rydleya Scotta “Adwokat” z takimi gwiazdami jak: Cameron Diaz, Penelope Cruz, Michael Fassbender, Brad Pitt czy Javier Bardem.

-Jesteśmy przekonani, że nie zabraknie również chętnych na nasz kolejny wieczór filmowy, który planujemy na 14 sierpnia br. Jak zwykle na Facebook’u ogłosimy ankietę wśród internautów, który z proponowanych przez nas klasyków chcą obejrzeć – powiedział Karol Bielec organizator przedsięwzięcia.

Już teraz proponujemy wpisać sobie datę 14 sierpnia do kalendarza i poddać się magii samochodowego nowodworskiego kina. Również Nowodworski Ośrodek Kultury pamięta o fanach kina. Od początku wakacji w ramach Kina pod Gwiazdami organizuje pokazy plenerowe na swoim dziedzińcu. Przed nami jeszcze dwa zaplanowane seanse. 7 sierpnia komedia romantyczna pod tytułem “I tak Cię kocham” oraz 21 sierpnia gratka dla miłośników francuskiej komedii “I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże”, czyli kontynuacja perypetii multikulturowej rodziny Verneuil. Należy podkreślić, że na wszystkie kinowe imprezy w Nowym Dworze Maz. wstęp jest wolny.

Nasielsk

Kino Niwa działające przy Nasielskim Ośrodku Kultury działa od kilku tygodni z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Czynne jest od środy do niedzieli i wyświetla od jednego do trzech seansów dziennie. Aktualny repertuar jest dostępny na stronie

www.kino.nasielsk.pl

Bilety można nabyć online również poprzez stronę kina. W chwili obecnej na sali kinowej mogą przebywać jednocześnie 83 osoby.

Pomiechówek

W kinie w Pomiechówku wszystkie seanse są zawieszone do odwołania. Niestety pomimo usilnych starań nie udało się nam się uzyskać informacji od administratora kina czyli PPW Wkra Sp. z o.o o możliwym terminie ponownego otwarcia.  Z naszym pytaniem zostaliśmy przekierowani do Urzędu Gminy w Pomiechówku. Jeśli tylko uzyskamy informację o dacie uruchomienia kina, będziemy o tym fakcie pisać na łamach tygodnika.
 Jak już ponad siedemdziesiąt lat temu Konstanty Ildefons Gałczyński pisał “O! Już się wieczór zaczyna! Księżyc wyciąga ręce. Najlepsze te małe kina w rozterce i w udręce…” to miał świętą rację. Wszyscy czekamy, by zapaść się w miękkość kinowego fotela, a potem wyjść jak zatumaniony, zasnuty, zakiniony…

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *